Radyo TimeRadyo Time

Alanya’da yeni ulaşım sistemi oturuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’da devrim niteliğindeki kararı sonrası Kargıcak-Mahmutlar-Alanya arasındaki toplu ulaşım sorunu çözüldü. Yapılan çalışmalarla güzergahlar ve kent kart sistemi de güncellendi.
Bu haber 298 kere okunmuş.21 Ocak 2020, Salı - 12:11

Alanya ile Kargıcak ve Mahmutlar arasındaki adeta kangren haline gelmiş ulaşım sorunu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in kararlı duruşu sonrası tarih oldu. Hatların birleşmesi kararıyla birlikte iki hafta önce yeni sistem uygulamaya konuldu. Alınan tedbirler, yapılan güzergah değişiklikleri ve kent kart düzenlemesiyle sistem iyice oturmaya başladı. Alanyalılar yeni sisteme alıştı. 

Tek vasıta ile ulaşım

Yeni güzergah düzenlemesiyle birlikte, hatlarda yeni değişiklikler yapıldı. Kargıcak-Mahmutlar-Alanya ve üniversite arasındaki ulaşım sorunu kökten çözüldü. Karşılıklı yapılan seferlerle üniversite öğrencileri ve vatandaşlar artık istedikleri yerlere tek vasıta ve daha kısa sürede ulaşma imkanına sahip oldu. Ayrıca Üniversite öğrencileri, 202A ve 202B otobüsleriyle de Alanya çıkışlı üniversiteye rahatlıkla gidebiliyor. 

Birleşen hatlar Kent Kart’a dahil edildi

Alanya-Mahmutlar ve Kargıcak hatlarının birleştirilmesinin ardından Kargıcak ve Mahmutlar otobüslerine Kent Kart sistemi de kuruldu. Böylece sisteme dahil olan hatlarda vatandaşlar hangi otobüsün nereye gittiğini, saat kaçta geleceğini ve hangi güzergahtan geçtiğini kent kart sisteminden görebilecek. 

Olumsuzlukları bildirin

Yapılan düzenlemeyle birlikte toplu ulaşımda yeni bir döneme giren Alanyalılar karşılaştıkları bir olumsuzluğu ya da önerilerini Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Şikayet hattı 606 07 07, WhatsApp hattı 0530 131 39 07 ve Alanya Halk Otobüsleri Kooperatifi’nin  (0242) 519 11 31 numaralı telefonuna iletebilecek.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki