Radyo TimeRadyo Time

Alanya’dan dünyaya "sevgi" mesajı verildi

Alanya’da yaşayan yerleşik yabancılar, dün akşam iftar programında bir araya geldi. Alanya Bera Otel’in sponsorluğunda gerçekleşen programa 500’e yakın Yeni Alanyalı katıldı. Program sonrasında ise Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na Alanya Otel Müdürü İsmail Özcan tarafından plaket takdim edildi.
Bu haber 247 kere okunmuş.02 Haziran 2018, Cumartesi - 12:40

 Alanya'da mülk satın alarak yaşamaya başlayan farklı ülke vatandaşları dün akşam iftar programında bir araya geldi. Alanya Bera Otel’in sponsorluğunda gerçekleşen programa 500’e yakın Yeni Alanyalı katıldı. Etkinliğe ayrıca Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İl Müftüsü Osman Artan, İlçe Müftüsü Mustafa Topal, Alanya Bera Otel Müdürü İsmail Özcan, Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu  ve Hürtürk Başkanı Fahri Yiğit katıldı.

 Alanya Müftüsü Mustafa Topal, iskele meydanı'nda düzenlenen iftarda, geleneksel iftar etkinliğinin 6.sını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Topal, ilçedeki yerleşik yabancı sayısının yaklaşık 20.000 olduğunu aktardı. Topal'ın konuşmasının Almanca, İngilizce ve Rusça'ya da çevrildiği programda, Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi. Antalya İl Müftüsü Osman Artan da iftar yemeğine sponsor olan Bera Otel’e teşekkür etti.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise Alanya’nın dünyanın en güvenli şehirlerden birisi olduğunu söyledi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise, “Hepimiz insanız, hepimiz Allah’ın kuluyuz. Onun için yabancılarla aramızda  bi fark yok” dedi. Vali daha sonra yabancı kız çocuklarıyla da sohbet etti.

 Program sonunda ise Alanya Bera Otel Müdürü İsmail Özcan, Antalya İl Müftüsü Osman Artan’a ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na plaket takdim etti.

-Haberin videosu için tıklayın!

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki