Radyo TimeRadyo Time

Alanya'dan Konya'ya vefa turu

Alanya’da görev yapan Öğretmen Yasin Karadavut, Anadolu Selçuklu Devleti Sultanlarından Alaaddin Keykubat'ı anmak için bisikletle Alanya'dan Konya'ya gitti.
Bu haber 246 kere okunmuş.07 Temmuz 2018, Cumartesi - 16:18

 Alanya’da görev yapan Öğretmen Yasin Karadavut, Anadolu Selçuklu Devleti Sultanlarından Alaaddin Keykubat'ı anmak için bisikletle Alanya'dan Konya'ya gitti. 

 Alanya'da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olan Karadavut, Alanya'yı 800 yıl önce fethederek Alaiye ismini veren Sultan Alaaddin'i anma, onun ismini genç nesillere aktarma adına böyle bir tur düzenlediğini ifade etti. 

 Sultan Alaaddin Keykubat'ın Konya'da Alaaddin Tepesinde kendi yaptırdığı ve kabrinin de bulunduğu Alaaddin Camisini ziyaret eden ve burada dua eden Karadavut, projenin adının "Alaiye'den (Alanya) Sultan Alaaddin'e Bisikletle Vefa Turu" olduğunu belirtti. Karadavut, yolculuğunu ve projenin amacını anlatarak, "Toplamda 300 kilometrelik bir parkurdu. İlk gün 120 kilometre Alanya-Akseki arası, ikinci gün yaklaşık 90 kilometre Akseki-Seydişehir arası, üçüncü gün yine 95 kilometre Seydişehir-Konya arası. Meram'da beni karşıladılar. Meram'dan Alaaddin Tepesine kadar sporcu gençlerimizle birlikte pedalladık. Parkurun en güzel kısmı bence bu gençlerimizle pedallamaktı. Çünkü zaten projemin amacı tarihimizi, milli ve manevi değerlerimizi gençlerimize sevdirmek, gündemde ve canlı tutmaktı” dedi.

Etiketler: Yasin Karadavut  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki