Radyo TimeRadyo Time

Alanyalılar bu gecede buluştu

Alanya Kent Konseyi'nin Alaiye Şehitleri Anma ve Kültür Gezisi kapsamında düzenlediği Alanyalılar Gecesi, dün akşam gerçekleştirildi. 5.si kutlanan geceye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da katıldı.
Bu haber 262 kere okunmuş.19 Kasım 2017, Pazar - 17:34

 Alanya Kent Konseyi'nin Alaiye Şehitleri Anma ve Kültür Gezisi kapsamında düzenlediği Alanyalılar Gecesi dün akşam gerçekleştirildi.

 5.si kutlanan ve  yaklaşık 1.100 kişinin katıldığı geceye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Alanyalı Başkanı Mevlüt Uysal, yine Alanyalı olan, 22. Dönem Meclis Başkanı Bülent Arınç, Alanya Kent Konseyi ile gelen 400 Alanyalı ve İstanbul'da yaşayan Alanyalılar katıldı

 Alanya Kent Konseyi'nin düzenlediği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği geceye katılanlar fıstıklı Alanya limonatası ile karşılandı, ardından yemeğe geçildi.

  Yemek sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası verdiği halk müziği konseriyle katılanlara müzik ziyafeti sundu. Yemek sonrası kürsüye çıkan Gezi Koordinatörü Faruk Nafiz Koçak,  “Çok iyi ağırlanıyoruz, sizler adına İstanbul Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi. Koçak'ın ardından, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. 

 Kent Konseyi Başkanı Özcan, Uysal, Arınç ve gecede emeği geçenlere plaket takdim etti. Özcan'dan sonra kürsüye çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da, “Başakşehir Belediye Başkanı olduğum dönemde şunu söylemiştim; Alanya'dan İstanbula'a bu organizasyon için kaç kişi gelirse gelsin altından kalkarız demiştim. Şimdi bütün Alanya gelse de altından kalkarız. Şunu da söylemek istiyorum; biz görevlerimizi bıraksak bile, bu organizasyon bu kadar büyüdükten sonra devam edecektir. Ben tekrar hepinize hoşgeldiniz diyorum, iyi akşamlar diliyorum” diyerek sözlerine son verdi. 

 Konuşmaların ardından Alanya'dan gelen efeler zeybek gösterisi yaptı.  Daha sonra Uysal, Nurhan Özcan'la birlikte tüm masaları dolaşıp herkesle sohbet edip, fotoğraf çektirdi. Alanyalılar, Başkan Uysal ile bol bol fotoğraf çektirip, yeni görevinde başarılar diledi.  Geceye katılanlar ilerleyen saatlerde, Alanya'nın yöresel sanatçılarının çaldığı hareketli parçalarla dans ederek geceyi sonlandırdı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki