Radyo TimeRadyo Time

Alanya’nın kültür envanteri çıkartılıyor

Alanya Belediyesi, Alanya’nın 102 mahallesini tek tek dolaşarak Alanya’ya ait tarihi, kültürel ve sosyal envanter çalışması yapıyor.
Bu haber 136 kere okunmuş.02 Mart 2018, Cuma - 15:01

 Şehrin kültürel değerlerine sahip çıkarak gelecek nesillere aktarılması için sıkı bir envanter çalışması yürüten Alanya Belediyesi, topladığı bilgileri arşivleyerek yayın haline getirecek. Tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra ise bilgileri vatandaşlarla paylaşacak olan Belediye, böylece şehrin gelenek ve kültürel değerlerinin kaybolmasını önlemiş olacak.

 Alanya Belediyesi tarafından başlatılan “Alanya Kültür Envanteri” kapsamında saha çalışmaları sürüyor. Alanya’nın bütün kültürel özelliklerini kayıt altına almayı amaçlayan çalışma kapsamında, Belediye Ekipleri şu ana kadar 15 mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü. Alanya’nın 102 mahallesinin tamamında uygulanacak çalışmalar kapsamında ekipler, mahallenin yaşlı ve ileri gelenleriyle birebir görüşerek bilgileri derlemeye devam ediyor.

 Envanter çalışmasıyla ilgili bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’mızın geçmişiyle kültürel bağının kopmaması için bu çalışmaya büyük önem veriyoruz. 102 mahallemizin tamamında yapacağımız çalışmayı ekiplerimiz büyük bir titizlikle sürdürüyor. 2017’de ilk Fakırcalı Mahallesi’nde başlattığımız çalışmayı 15 mahallemizde tamamladık. Geri kalan mahallelerimizi de tek tek ziyaret ederek geçmişe ait bütün verileri kayıt altına alacağız. Şu ana kadar kayda aldığımız verileri ise Alanyalı Akademisyenlerimizin danışmanlığında inceliyoruz. Çalışmamızı tamamlar tamamlamaz Alanya Kültür Envanterine ait sonuçları yayınlayarak vatandaşlarımızla paylaşacağız” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki