Radyo TimeRadyo Time

“Alanya’nın tanıtımını yaptık”

Romanya'nın başkentinde düzenlenen 'TTR Bükreş Turizm Fuarı’nda Alanya tanıtımı yapıldı. Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı ALTAV Yetkilisi Cengiz Topçu temsil etti. Topçu, fuar ile ilgili izlenimlerini aktardı.
Bu haber 602 kere okunmuş.25 Şubat 2017, Cumartesi - 14:13

 Romanya'nın başkentinde düzenlenen 'TTR Bükreş Turizm Fuarı’nda Alanya’yı ALTAV Yetkilisi Cengiz Topçu temsil etti.

 Fuarla ilgili izlenimlerini aktaran Topçu, “Yaklaşık 20.000.000 nüfusu olan Romanya’nın 2016 yılında yaşanan global krizden en az etkilenen ülkelerden biri olduğu ve Avrupa Birliği içerisinde büyüme hızı olarak birinci olan ülkesi olması sebebiyle Türkiye için gelecekte önemli bir pazar olduğu düşünülebilir. 

 Bu ülkeden ülkemize giriş yapan kişi sayılarına baktığımızda 2014 yılında 84.150 iken 2015’te bu rakamın 97.994’e çıkması ve 2016 yılında da yaşanan sıkıntılara rağmen % 8 kayıpla 90.489 kişinin bölgemizi ziyaret etmiş olması Romanya’nın sadık ve gelecek için umut vadeden bir pazar olduğu düşüncelerimizi haklı çıkarıyor” dedi.

 “Alanya olarak buradan en fazla misafiri alabilmek için gerek ana aktör operatör temsilcileriyle gerekse direkt tur satışı yapan acentelerle yüz yüze yapılan görüşmelerimiz oldu” diyen Topçu, “Antalya Havalimanı’ndan Alanya’ya transfer süresinin eksi bir faktör olduğunu söylediler. Özelikle bölgelerde direkt misafire satış yapan acentelerin GZP ile ilgili bilgi eksikleri olduğunu tespit ettim ve gerekli bilgilendirmeleri kendilerine yaptım. GZP'nin özelliklerini ve avantajlarını anlatan birer dosya kendilerine ulaştıracağım. Bu temas belki önümüzdeki yıllarda bu havalimanını kullanmalarının  yolunu açar” açıklamasını yaptı.

 ALTAV Yetkilisi Topçu, Travel Mix adlı ulusal kanal temsilcileriyle röportaj yaptıklarını belirterek, “Bu röportajda Alanya ve GZP hakkında bilgilendirmede bulundum. Koşulları sağlamamız halinde 2 görevlinin Alanya’ya gelerek bir klip hazırlayabileceğini, bunu da belli sürelerde kanallarında yayınlayabileceklerini veya bizim vereceğimiz bir Alanya klibinin kanallarında yayınlanabileceğini söylediler. Bununla ilgili kendileri ile iletişim halinde olacağız” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki