Radyo TimeRadyo Time

“Alanya’yı hep birlikte yöneteceğiz”

Vatan Partisi Alanya Belediye Başkanı Adayı Hasan Faruk Kurtoğlu haftaya parti binalarında gerçekleştirdikleri değerlendirme toplantısıyla başladı.
Bu haber 586 kere okunmuş.21 Ocak 2019, Pazartesi - 13:27

 Vatan Partisi’nin belediyecilikteki yönetim anlayışından bahseden Kurtoğlu “Alanya’mızı yönetirken en temel çalışma arkadaşlarımız, meslek odaları ve üniversiteler olacaktır. Meslek odaları ile birlikte ortak projeler geliştirilecektir. Bu kurumlarımızın önerileri dikkate alınarak kentsel planlamalar birlikte yapılacaktır. Meslek odalarımız hiçbir zaman kamu çıkarını savunduğu için ayak bağı olmakla suçlanmayacaktır” dedi. 

 Meslek odaları temsilcileriyle ve bilim insanlarıyla birlikte Alanya için geliştirilen plan ve projelerini önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacaklarını bildiren Vatan Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Kimya Yüksek Mühendisi Hasan Faruk Kurtoğlu açıklamasında şunları söyledi: 

 “Her partinin halkımızı proje yağmuruna tuttuğu seçim ortamında bizim en büyük projemiz, Alanya’mızı ortak akılla yönetmektir. Alanya’mızı yönetirken en temel çalışma arkadaşlarımız, meslek odaları ve üniversiteler olacaktır. Meslek odaları ile birlikte ortak projeler geliştirilecektir. Bu kurumlarımızın önerileri dikkate alınarak kentsel planlamalar birlikte yapılacaktır. Meslek odalarımız hiçbir zaman kamu çıkarını savunduğu için ayak bağı olmakla suçlanmayacaktır.

 Alanya’mızı muhtarlarımızla birlikte yöneteceğiz. Onlara sadece evrak mühürleyen, kayıt tutan değil, mahalleliyi temsil eden, sorunları ve çözümlerini bilen insan muamelesi yapılacaktır. Geçmişte Alanya’ya hizmet etmiş belediye başkanlarından bir danışma kurulu oluşturulacaktır. Belediyenin tüm hizmet alanlarında üniversitelerle birlikte yapılacak düzenli anket çalışmalarıyla Alanyalıların öneri ve şikayetleri öğrenilecektir, elde edilen bu bilgiler ışığı altında çalışmalar yürütülecektir.

 Belediyelerde uygulanan ihale sisteminin yarattığı güvensizliğe karşı, adım atılacak her konuda bilimsel proje yarışmaları yapılacaktır. Böylece kamuoyunun önünde ve bilimsel ölçütlerde bir süreç yürütülecek; yurttaşlarımızın belediye yönetimine katılımı da sağlanacak, belediye çalışmaları ile ilgili her türlü harcamayı içeren mali tablolar bölgemiz basın kuruluşları aracı ile Alanya halkıyla paylaşılacaktır.

 Belediye yönetiminde, personel görevlendirmelerinde akrabalık ve yandaşlık değil,  liyakat ve yeterlilik esas alınacaktır. Kadrolu yükselme yerine uygulanan vekaletlerle yönetme anlayışına son verilecektir”

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki