Radyo TimeRadyo Time

Ali Darı üyelerden tam destek aldı

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin seçimli kongresi gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Darı, rakipsiz girdiği seçimde tekrar güven tazeledi.
Bu haber 277 kere okunmuş.07 Nisan 2018, Cumartesi - 13:51

 Ali Darı’nın başkanı olduğu  Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi seçimli kongreye gitti. 

 Ali Darı’nın tek aday olarak girdiği seçimli kongre Alanya Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Kooperatifin genel kuruluna Göller Bölgesi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Ahmet Tural, CHP İlçe Başkanı Ali Takavut, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, Antalya Ticaret İl Müdürü Seval Yasak Dizerkonca, Alanya  Mobilyacılar Odası ve Alanya Sanayi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Alataş, Alanya Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Akkaya, Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit ile kooperatifin üyeleri katıldı.

 Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Darı, kredi kesintilerinin Türkiye’nin tüm bölgelerine aynı olduğunu söyledi. Darı, “Esnafın şu anki durumu hiç iyi değil” dedi.

 Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporu ile çalışma raporu okundu. 1.243.319 TL’nin kooperatifinin masrafları için harcandığının belirtildiği genel kurulda 1.348.013 TL kar edildiği açıklandı. Kooperatifin aktif ve pasif hesabının 153.812.042 olarak gerçekleştiği aktarıldı. 

 Genel kurulda 2018 yılı bütçesinin gelir olarak 3.201.800 TL, giderin ise, 2.555.500 TL, gelir farkı olarak da 646.300 TL olarak düşünüldüğü paylaşıldı. Sonra yönetim ve denetim kurulu ile çalışma raporunun müzakere edilerek oy birliğiyle kabul edildi. 

 Genel kurulda Darı’nın maaşının arttırılması konusu da görüşüldü.  Yönetim kurulunun kendisi için 2018 yılında 12.500 TL, 2019 yılı için 14.000 TL, 2020 yılı için 16.500 TL olarak hazırladığı teklife karşı çıkan Darı, bu rakamları yüksek buldu. Darı maaş konusunda sadece 115 TL artırım yapılmasını istedi.

 Genel kurulda konuşan Darı, tüm oda ortaklarına teşekkür etti. Dilek ve temenniler kısmında söz alan Hasan Lök, minibüs servislerine yapılan uygulamalardan dert yandı. Lök’e tepki gösteren Oda Başkanı Doğan Bacak, “Bunun yeri burası değil, odaya gel” dedi.

 Konuşmaların ardından Ali Darı oy birliği ile tekrar başkan seçildi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki