Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ Alanya EAH’den bir ilk

Alanya’da sağ omzunda kemik tümörü, omuz ekleminde yoğun kireçlenme ve dejenerasyon şikayeti bulunan yaşlı kadın, ters omuz artroplastisi operasyonuyla sağlığına kavuştu.
Bu haber 305 kere okunmuş.30 Haziran 2017, Cuma - 13:22

 ALKÜ ile Alanya EAH arasında gerçekleşen ortak kullanım protokolü kapsamında yürütülen sağlık çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

 Söz konusu anlaşma sayesinde Alanya EAH’de daha önce yapılmayan operasyonlar yapılmaya başlandı. Sağ omzunda kemik tümörü, omuz ekleminde yoğun kireçlenme ve dejenerasyon şikayeti bulunan 60 yaşındaki Nivim Demirkaya’ya ALKÜ Alanya EAH'de, Ortopedi ve Travmatoloji Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Aslan tarafından ‘ters omuz artroplastisi ameliyatı’ yapıldı. 

 Başarılı bir operasyonun ardından bir hafta sonra hastaneden taburcu edilen Demirkaya’yı taburcu öncesi ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ve Alanya EAH Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan ziyaret etti. 

 Ziyaret sırasında konuşan Rektör Pınarbaşı, “Alanya’mızda ilk defa Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Arslan tarafından yapılan ters omuz artroplastisi ameliyatı sonrası hastamızın durumu gayet iyi. Fizik tedaviyle birlikte daha da iyi olacak. Alanya EAH ile ortak kullanım sözleşmesi yapıldıktan sonra Başhekim Dr. Yazan’la birlikte üniversitemizi ve hastanemizi çok iyi yerlere getirmek için gece gündüz çalışmaktayız. Bu ilkleri Alanya’mızda yaşamaya devam edeceğiz. Bu vesileyle hastamız Demirkaya’ya geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi. 

 ALKÜ Alanya EAH Başhekimi  Dr. Yazan ise, “Üniversitemizle beraber tıp fakültemizin açılmasıyla birlikte farklı branşlardaki eksikliklerimizi hızla tamamlıyoruz. Sağlık hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Operasyonun ardından 1 hafta servisimizde yatarak tedavi gören hastamız Nivim Demirkaya’ya bu süreçte rehabilitasyon programı uygulanmıştır. Kendisine bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” diye konuştu.  

 Alanya’da çok güzel işlere imza atacaklarını Belirten Doç. Dr. Aslan, “Hastamız Demirkaya’ya başarılı bir ters omuz artroplastisi uyguladık. Operasyon sonrası uygulanan rehabilitasyon programı ile de hareket kısıtlılığını giderdik” şeklinde konuştu.

 Duygularını ifade eden Demirkaya ise, “Her şeyden çok memnunum. Sağlığıma tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayım” diye konuştu.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki