Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi ‘Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalarıyla Antalya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.
Bu haber 207 kere okunmuş.03 Haziran 2020, Çarşamba - 18:34

Emine Erdoğan Hanım’ın himayesinde başlatılan proje hakkında bilgi veren Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, "İsrafı önlemek, kaynakları etkin kullanmak, atıkları toplamak ve geri dönüştürmek için hastanemizde gerekli önlemleri aldık. Daha yeşil temiz ve yaşanabilir bir dünya için Sıfır Atık Projesine tam destek vermekteyiz. 

Tıbbi, tehlikeli ve tehlikesiz atıkların minimizasyonu, kaynağında ayrı toplanması, ara depolanması, atıkların taşınması, geri kazanılması, geri dönüştürülmesi ve bertaraf edilmesini esas almaktayız. 

Bu doğrultuda atık miktarını azaltıp geri dönüşüm ile milli ekonomiye katkı sağlamak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tesisimizin belirli noktalarına geri dönüşüm kutularımızı yerleştirdik. "Sıfır Atık Projesi” kapsamında yürütülen çalışmalarımızdan ötürü Antalya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından tüm hizmet binalarımızı ve şantiyelerimizi kapsayan Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandık" diye konuştu.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki