ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilke imza attı

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilklere imza atmaya devam ediyor.
Bu haber 303 kere okunmuş.28 Mayıs 2018, Pazartesi - 14:05

 Öğretim Görevlisi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Özlem Özer Çakır, gastroenteroloji ve sindirim sisteminde lazer tedavisini Türkiye’ye getirerek bir ilke imza attı.

 Mide tümörü olan ve buna bağlı olarak da tıkanıklığı  bulunan 68 yaşındaki Veysel Bozdağ  Türkiye'de ilk kez uygulanan ameliyat ile sağlığına kavuştu. 

 Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Özlem Özer Çakır; "Sağlık hizmetinde lazer tedavisi birçok alanda yapılmakta ve başarıyla uygulanmaktadır. Biz de ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak ilk defa  Türkiye’de gastroenteroloji ve sindirim sisteminde lazer tedavisini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Hastam Veysel Bozdağ‘ın midesinde tümörü bulunmaktaydı. Buna bağlı olarak da tıkanıklığı mevcuttu. Bu tıkanıklığını açmak için ekibimle birlikte başarılı bir şekilde lazer tedavisini uyguladık. Lazer ile hastamın tümör dokularını ablaze ederek ortadan çıkardık” dedi.

 ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, Türkiye’de ilki gerçekleştiren Öğretim Görevlisi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Özlem Özer Çakır’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki