Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni dönem

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, tıpta uzmanlık eğitimi verebilmek için ilk adımı attı.
Bu haber 438 kere okunmuş.18 Aralık 2019, Çarşamba - 11:29

4 Aralık 2017 tarihinden  itibaren yeni hizmet binasında vatandaşlara sağlık  hizmeti vermeye başlayan ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nden bir başarı daha. Son dönemlerde    yaptığı hizmetler ve oluşumlarla adından sıkça söz ettiren ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastane’si, Sağlık Bakanlığına bağlı Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından ilk kez denetlendi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı bunun çok büyük bir başarı olduğunun altını çizerek; ”3. Basamak sağlık tesisi olma yolunda büyük adımlarla  ilerliyoruz“ dedi. 

“Hastanemizin çatısı altında uzmanlık eğitimi verebileceğiz”

Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, ”Bir hastanenin Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından denetlenebilmesi için öncelikle belli sayıda öğretim görevlisi sayısına ulaşması, gerekli fiziki koşulları sağlaması, yeterli teknik donanım ve ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Hastanemiz bütün şartları sağlamaktadır. Bir Eğitim ve Araştırma Hastanesi sadece sağlık hizmeti üretmez ayrıca eğitim ve araştırma faaliyetlerini de yürütmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda bugün eski kabuğumuzdan sıyrılıp yeni kimliğimize büründük. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu yeni oluşumla birlikte sadece tıp fakültesi öğrencilerine eğitim vermeyecek, kendi bünyesinde asistan yetiştirebilecektir. Hastanemizde 53 öğretim görevlimizle birlikte el ele vererek ihtisasını sağlık tesisimizde yapacak olan  doktorlarımızın yetişmesine katkı sağlayıp, ülkemize kazandırabileceğiz” dedi.

“Asistan yetiştireceğimiz branşlar için başvuruda bulunduk” 

Üretmek ve yeni oluşumlara yön vermek için çalışmalara  hız verdiklerini dile getiren  Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, uzman hekim yetiştirilecek branşları açıkladı. Başhekim Prof. Dr. Lakadamyalı, “Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Ortopedi, Radyoloji, İç Hastalıkları, Kadın Doğum, Mikrobiyoloji ve Acil Tıp alanlarında uzman hekim yetiştirebilmek için başvurularımızı yaptık. Bugün de denetimle birlikte bu oluşumun ilk temeli atmış bulunmaktayız. Bir ilçe için çok büyük bir başarı olan bu durumun aktif hale gelmesi için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Türk tıp camiasına ve Alanya halkına hizmet ve katkılarımız artarak devam edecektir. Bu başarı herkesin başarısıdır” diye konuştu.

Etiketler: ALKÜ  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki