Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ Fizik Tedavi Ünitesinde yeni dönem

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi güçlenen kadrosuyla birlikte Fizik Tedavi Ünitesinde gereksinimlere, beklentilere uygun kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti adına fiziksel ve teknoloji alanında düzenlemelere gitti. Fizik Tedavi Ünitesi bilimsel metotlarla ve yeni tedavi yöntemleriyle hastalara umut olmaya devam ediyor.
Bu haber 316 kere okunmuş.17 Şubat 2020, Pazartesi - 12:39

Konuyla ilgili açıklama yapan ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi FTR Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emine Eda Kurt yenilenen yüzümüz ve güçlenen kadromuzla hastalarımızın hizmetindeyiz dedi. Doç. Dr. Kurt: ”6 Uzman Hekim, 1 Doçent, 1 Romatoloji yan dal öğretim üyesi, 7 fizyoterapist ve 3 fizik tedavi teknikerimiz ile birlikte yeni cihazlarımızla fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitemizde hizmet vermeye devam ediyoruz. Nörolojik, ortopedik, spor yaralanmaları sonrası ve pediatrik rehabilitasyon başta olmak üzere pek çok konuda gerektiğinde yataklı servisimizde hastamızı yatırarak, özellikli rehabilitasyon hizmeti vermekteyiz. Kas iskelet sisteminin ağrılı durumları ve Romatizmal hastalıkların kliniğimizde tedavi ve takiplerini yapmaktayız.

“PRP ve botox tedavisini başarılı bir şekilde uygulamaktayız”

Yine ağrı tedavisinde enjeksiyon uygulamaları, sinir blokları, gerekli hastalarda PRP, nörapi uygulamaları yapmakta rehabilitasyon sürecinde uygun hastalarda spastisite tedavisinde USG eşliğinde botox enjeksiyonunu uygulamaktayız. Fizik Tedavi Ünitemizdeki mevcut cihazlarımız, robotik yürüme sistemimiz ile gerekli hastaların fizik tedavi rehabilitasyon programını başarılı bir şekilde yapmaktayız.

ESWT cihazı hastalarımızın hizmetine girdi

Ünitemiz cihaz portföyüne yeni eklenen ESWT cihazı ile de başta topuk dikeni, tenisçi - golfçü dirseği ve kalsifik omuz tendiniti rahatsızlıkları olmak üzere, kronik tendon zorlanmaları ve kaslardaki ağrılı tetik noktaların tedavisini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Romatoloji doktorumuzla gücümüze güç kattık

Aramıza yeni katılan Romotoloji yan dal doktorumuz ile kadromuz daha güçlü hale gelmiştir. Romatoloji bölümünde iltihaplı romatizması olan hastalarımızı takip edebilmekte bu hastaların tanı ve tedavilerini hastanemiz bünyesinde yapabilmekteyiz" diyerek sözlerini noktaladı.

Dünyanın ve Türkiye'nin birçok yerinden gelen hastalarımıza hizmet veriyoruz

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ülkenin her yerinden gelen birçok hastayı hastanelerinde ağırladıklarını, Fizik Tedavi Ünitesi yataklı servis birimiyle de hizmet vermeye devam ettiklerini açıkladı. Prof. Dr. Lakadamyalı, “Ülkemizin ve Dünyanın birçok yerinden gelen hastalarımıza üst düzey sağlık hizmeti verebilmek adına yenileme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha sağlıklı ve ağrısız bir yaşam için hastanemizde kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarında deneyimli kadromuzla ve yenilenen teknolojimizle hastalarımızın hizmetindeyiz” dedi.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki