Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ Sağlık Turizmi Belgesini almaya hak kazandı

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye’de Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almaya hak kazanan 12 kamu hastanesinden biri oldu.
Bu haber 285 kere okunmuş.11 Temmuz 2018, Çarşamba - 14:04

 Türkiye sağlık turizminde dünyada ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığı’nın dış politikası, maliyetlerin düşük olması, turistik gezi, konaklama ve ulaşım gibi masraflarının cazip olması Alanya’nın sağlık turizminde önemli bir yer edinmesine katkı sağlıyor. 

 ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi son 6 ay içinde 50 farklı ülkeden gelen yabancı uyruklu 1518 hastaya sağlık hizmeti sundu. Listede 244 hasta sayısı ile Rusya ilk sırada yer aldı. Almanya’dan 157, Irak’tan 132, İskandinav ülkelerden 232 hasta ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tercih etti. Alanya’da yerleşik yaşayan 3604 yabancı hastanın da sağlıkta ilk tercihi yine devlet kurumu oldu. 343 Alman, 208 Rus ve 156 Hollanda vatandaşı tedavi için ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ni ziyaret etti. Yabancı hastaların en çok ziyaret ettiği birimler ise; acil servisler, kadın doğum polikliniği ve çocuk hastalıkları bölümü oldu.

 Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, "Hastanemiz Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almaya hak kazanan 12 kamu hastanesinden biri. Bu bağlamda birçok yabancı hastamıza sağlık hizmeti sunmakta, onları hastanemizde ağırlamaktayız" dedi. Taşbaş, ”Yurt dışından gelen yabancı uyruklu hastalarımıza daha sağlıklı ve kaliteli  hizmet sunmak adına hastanede sağlık turizmi koordinatörlüğü birimi kurduk. Birimde görevli tercümanlarımız İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca ve Fince dillerini bilmekte, hastalarımıza yardımcı olmaktadırlar. Hastanemizin tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında sağlık hizmetlerinin daha hızlı olması, sunduğumuz teknolojinin kalitesi ve fiyat avantajımızdır. Her hastamıza ayrı ayrı değer verdiğimiz gibi yabancı hastalarımızda değer vermekteyiz. Kurduğumuz Rusça, Almanca, İngilizce ve Azerice dilindeki Youtube kanallarımız aracılığıyla da hastalarımızı sunduğumuz sağlık hizmetleri hakkında  bilgilendirmekteyiz” diye konuştu.

Etiketler: ALKÜ  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki