Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ'de 3. Kariyer Günleri başladı

Sektöründe öncü firmalar ile öğrencilerini bir araya getirmeyi amaçlayan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği İstihdam ve Kariyer Günleri’ne ev sahipliği yapıyor.
Bu haber 354 kere okunmuş.27 Mart 2018, Salı - 13:59

 Sektörün önde gelen firmalarını öğrencileri ile bir araya getiren ALKÜ, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği İstihdam ve Kariyer Günleri’nde Mitsubishi Electric, Metro Gross Market, Fikssan A.Ş., Unilever Food Solutions gibi lider firmaların yanı sıra İŞKUR, ALTAV, ALTİD ile bankalar, sigorta şirketleri ve çeşitli oteller olmak üzere 40’ı aşkın sektör temsilcisini ağırlıyor.

 Öğrencilerin kariyer yolunda önemli fırsatları yakalayabilecekleri ve önemli kuruluşlar ile buluşarak iş başvurusunda bulunabilecekleri etkinlikte iki gün boyunca konusunda uzman sektör temsilcileri de çeşitli konferanslar ve paneller düzenleyecek.

 27- 28 Mart tarihleri arasında ALKÜ İşletme Fakültesi’nde düzenlenen katılımcı  firmaların stant açarak öğrencilere kendilerini tanıttığı aynı zamanda insan kaynaklarını sağlamak adına etkin ve verimli bir çalışma yürüttüğü programın açılış törenine ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın  önemli bir toplantı için Ankara’da bulunması sebebiyle Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş ev sahipliği yaptı.

 Açılış programına Rektör Yardımcısı Güneş’in yanı sıra ALKÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Gümüş, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Darıcık, Alanya SGK Müdürü Muharrem Kaya, Alanya İlçe Müftüsü Mustafa Topal, ALKÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayri Akın, ALKÜ Bilgi İşlem Daire Başkanı Ümit Kuzkaya, kamu kurum ve kuruluşları daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

 Normal şartlarda insan kaynaklarından yöneticilere ulaşmakta zorluk çekebilecek öğrencilerin bu etkinlik vasıtasıyla konusunda uzman şirket yetkilileri ile buluşarak kısa vadede staj, uzun vadede iş imkanının elde edildiğini vurgulayan Rektör Yardımcısı Güneş, turizmin öncelikli olmasına karşın Alanya için yeterli olmadığını bunun için farklı bölgelerden teknoloji ağırlıklı şirketleri de etkinliğe davet ettiklerini dile getirdi.

 Açılışın ardından protokol üyeleri stantları tek tek gezerek katılımcılara teşekkür belgelerini takdim etti. İki gün boyunca çeşitli konferans ve panellerle devam edecek olan 3. İstihdam ve Kariyer Günlerinin program akışına www.alanya.edu.tr internet adresinden ulaşılıyor.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki