Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ'de Psikososyal Destek Hattı kuruldu

Sağlık Bakanlığı'nın bünyesinde Antalya il Sağlık Müdürlüğü'nün koordinatörlüğünde ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından korona virüsle mücadele kapsamında vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına yönelik Psikososyal Destek Hattı kuruldu.
Bu haber 185 kere okunmuş.12 Mayıs 2020, Salı - 12:22

Pandemi sürecinde sağlık çalışanları ile sosyal izolasyon kapsamında evinde kalan vatandaşların kaygı ve streslerini en aza indirebilmek adına hizmete giren danışma hattında; 1 psikiyatri,1 psikolog,1 sosyal hizmet uzmanı ile 1 çocuk gelişim uzmanı hizmet vermeye başladı. 

Destek hattından faydalanmak isteyen vatandaşlar 0242 513 48 41 genel hattı arayarak, 1188 tuşlayıp bu hizmetten faydalanabilir.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Psikiyatri Uzmanı Dr. Mustafa Kalay, "Pandemi sürecinde kendinizi yalnız hissediyor ve psikolojik desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, bizler sizlerin yanınızdayız. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız. Hastanemizin 0242 513 48 41 genel hattından 1188’i tuşlayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Genel bilgilerini aldığımız hastalarımızın sosyal ve psikolojik yönden durum tespiti yapmaktayız. Gerek gördüğümüz kişileri ilgili birimlere yönlendirmekte, takibini yapmaktayız. Bizler bu süre zarfında bir uzman eliyle sizlerin yanınızda olduğumuzu hissetmeniz adına görevimizin başında olmaya devam edeceğiz" dedi.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki