ALKÜ’de trafik ve alınacak önlemler konuşuldu

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde Alanya İlçe Jandarma Komutanlığının destekleriyle “Trafik ve İki Tekerlekli Taşıtlarda Kask ile Koruyucu Ekipmanların Önemi” konulu konferans düzenlendi.
Bu haber 68 kere okunmuş.25 Ekim 2019, Cuma - 13:22

ALKÜ Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa Rektör Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın yanı sıra Alanya Nüfus Müdürü Hasan Başaran, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı 43. Jandarma Trafik Tim Komutanı Jandarma Astsubay Üst Çavuş Sinan Çınkır, 2. Jandarma Motosikletli Trafik Tim Komutanı Jandarma Astsubay Üst Çavuş Eda Çekmez, Alanya Moto Spor Kulübü Başkanı Uğur Uzun, 112 Doktoru Hakan Arıtanar trafik kuralları ile iki tekerlekli taşıtlarda kask kullanımının önemine dikkat çekerek ilk yardım konularında salonda bulunanları bilgilendirdiler. Konferansta Alanya Moto Spor Kulübü Başkanı Uğur Uzun’un iki tekerlekli kask ve koruyucu ekipmanlarının kullanımı konusunda interaktif ve uygulamalı gerçekleştirdiği sunumunun ardından 112 Doktoru Hakan Arıtanar, trafik kazalarında yapılması gerekenler ve ilk yardım konusunda pratik ve uygulamalı bilgiler verdi.

Konferansın sonunda T.T.A. Motosiklet Kulübü ve Tümay Razgatlıoğlu‘nun hediye ettiği iki motosiklet kaskı, konferansa katılanlar arasından yapılan çekiliş ile sahiplerine hediye edildi.

Etiketler: ALKÜ  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki