Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ’de yangın söndürme cihazları yenilendi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Sivil Savunma Birimi tarafından hastanenin bahçesinde yangın söndürme cihazlarının kontrolleri yapıldı.
Bu haber 171 kere okunmuş.20 Ağustos 2020, Perşembe - 13:25

Sivil Savunma Amiri Gökhan Yaşar, ”Hastanemizde bulunan 92 adet yangın söndürme cihazımızın periyodik kontrol zamanı gelmişti. Yeniden dolum ve kontrollerini, testlerini yetkili firma ile birlikte hastanemizin bahçesinde gerçekleştirdik. Sağlık tesisimizin içerisinde güvenli bir alan oluşturduktan sonra tatbikata katılan sağlık çalışanlarımız ile birlikte yakılan ateşin söndürme işlemlerini başarıyla gerçekleştirdik. Burada tüpleri kontrol ettikten sonra teslim işlemlerini yaptık” diye konuştu.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, olası bir yangın ile karşı karşıya kalmamaları adına hastane yönetimi olarak bütün önlem ve tedbirleri aldıklarını söyledi. Prof. Dr. Lakadamyalı, “Hastane olarak ilk önceliğimiz; insan sağlığı ve onların güvenliğidir. Yangın ile ne zaman karşı karşıya kalacağımızı bilemeyiz. Bu nedenle hastane yönetimi olarak oluşturduğumuz 'Hastane Afet Planı' kapsamında, Sivil Savunma Birimimizin öncülüğünde gerekli tedbir ve güvenlik önlemlerimizi almakta, düzenli olarak denetimlerimizi yapmaktayız. Bugün de ilk iş olarak yangın söndürme cihazlarımızın kontrollerini gerçekleştirdik” dedi.

Etiketler: ALKÜ  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki