ALKÜ’den bilişim atağı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Öğrencilerinin teknolojinin imkanlarından daha üst seviyede faydalanarak eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla dünyanın en büyük üçüncü bilişim firması olan “Oracle Academy” programına üye oldu.
Bu haber 449 kere okunmuş.14 Mayıs 2018, Pazartesi - 11:31

 ALKÜ, gerçekleştirdiği üyelik ile dünya çapında 100.000’e yakın çalışanı olan, yazılım, donanım, uygulama geliştirme araçları ile veritabanları, uygulama sunucuları ve iş uygulamaları konusunda yüksek kapasiteli çözümleri bulunan Oracle Academy programı kapsamında öğrencilerine çeşitli eğitim olanakları ve Oracle yazılımlarının eğitim amaçlı kullanımlarını sunmuş oldu.

 Konu ile ilgili açıklama gerçekleştiren ALKÜ Bilgi İşlem Daire Başkanı Ümit Kuzkaya, yapılan anlaşmanın müfredat seçenekleri, yazılım ve sertifikasyon kaynakları, teknoloji ve kurumsal iş uygulamaları ile bilişim sektöründe yer alan en kapsamlı akademik işbirliği olduğunu belirtti.

 Dünya çapında bilgisayar bilimleri eğitimini ilerletme ve bu eğitimleri tüm öğrenciler için erişilebilir kılma misyonu ile her yıl 120 ülkede 3,5 milyondan fazla öğrenciye destek veren Oracle Academy ile öğrencilerinin daha iyi eğitim alacağını dile getiren ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, öğrencilerine iş dünyasında gerekli olan teknik ve iş becerilerini geliştirme imkanı sağlanmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. 

Etiketler: Oracle Academy   ALKÜ  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki