Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ’den online sergi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) öğrencilerinin Covid-19 pandemi sürecinde evde kaldıkları süre zarfında yaptıkları çalışmalar online sergide vatandaşlar ile buluşuyor.
Bu haber 152 kere okunmuş.09 Mayıs 2020, Cumartesi - 11:56

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), ALTSO Meslek Yüksekokulu (MYO) Tasarım Bölümü, İç Mekan Tasarımı Programı 1. Sınıf Normal ve İkinci öğretim öğrencilerinin “Temel Sanat Eğitimi Dersi-Renkli Obje Çalışmaları Online Sergisi” başlıklı online sergisi ile öğrenciler sanatseverler ile buluşuyor.

08 Mayıs 2020 Cuma günü saat 16.00 itibari ile instagram: @sanalaiye (Sanat Alaiye) isimli paylaşım platformundan çalışmalara erişimin sağlanacağı sergide Covid-19 pandemi önlemlerinin ardından, ALKÜ’lü öğrencilerin uzaktan eğitim uygulamalarına geçmesiyle karantina sürecinde yapmış oldukları 75 çalışma yer alıyor.  Sergi köratörü Öğr. Gör. Serdar Aslan gerçekleştirdikleri etkinlik ile ilgili olarak yaptığı açıklamada online sergi hakkında bilgiler vererek; “Temel Sanat Eğitimi derslerinin kapsamında, öğrencilerimizin tasarım biçimlendirme aşamasındaki görsel, uygulamaya yönelik kabiliyetlerini geliştiren çalışmalar yaparak çizgi, nokta, renk ve biçim konularını kapsamlı ve uygulamaya dayalı çalışmaktayız. Renk konusunda, öğrencilerimize öncelikle sulu boya, kuru boya, pastel boya ve akrilik boya tekniklerini öğretip, kişisel olarak yatkın oldukları boya türü ile çalışmalarını öneriyoruz. Kendilerinin karar verdikleri boya türü ile tercih ettikleri organik bir objeyi çizerek renklendirmelerini istedik. Pandemi süreci içerisindeki karantina koşullarına rağmen öğrencilerimizin yapmış oldukları çalışmalar, bizleri gururlandırmaktadır. Sergimize tüm sanat severleri bekleriz” dedi.

Etiketler: alkü   onlinesergi   sanalaiye  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki