Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ'lü öğrencilere pilates anlatıldı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Yeniden Yaşam Öğrenci Kulübü ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ortaklaşa düzenlediği organizasyonda, Oyuncu ve Plates Eğitmeni Akın Saatçi “Neden Pilates?” adlı söyleşide ALKÜ öğrencilerle bir araya geldi.
Bu haber 403 kere okunmuş.29 Aralık 2018, Cumartesi - 14:02

 Turizm Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen söyleşiye akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi programı Öğretim Görevlisi Murat Fatih Koçyiğit ile karşılıklı olarak gerçekleştirilen söyleşide pilatesin ne olduğuna ve nasıl ortaya çıktığına değinen ve günümüzde pilatesin Türkiye’de ve Dünyadaki konumu hakkında bilgiler veren Saatçi; pilatesin herkes için uygun bir spor dalı olduğunu, özellikle kas-iskelet sistemi kaynaklı ağrıları olan ve günlük yaşantısında aktif olmayan kişilerin pilates egzersizi yapmasının oldukça faydalı olacağını belirtti.

 Söyleşinin son kısmında öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtlayan Saatçi, söyleşi boyunca kişisel gelişimin ve sporun hayattaki öneminden bahsetti. Programın ardından Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Seda Avnioğlu, konuk Akın Saatçi'ye ALKÜ Mührünü takdim etti.

Etiketler: ALKÜ  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki