Radyo TimeRadyo Time

ALKÜSEM’den fark yaratan bir kurs daha

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ALKÜSEM), Alanya’da iki liseye robotik kodlama kursu veriyor.
Bu haber 452 kere okunmuş.03 Nisan 2019, Çarşamba - 14:00

Yenilikçi eğitim programlarıyla Alanya halkına fırsatlar yaratan ALKÜSEM, şimdi de geleceğin teknolojisi robotik kodlama kursunu Alanya’da iki liseye veriyor. Kurs sayesinde, küçük yaştaki çocukların bir robotu başından sonuna kadar tasarlayarak yönetebilmesini, bütün malzemelerini, tasarımını, bileşenlerini bir araya getirmesini, yazılım programını hazırlaması ve yüklemesi hedefleniyor.

Alanya halkının dikkatini çeken kurs, ilk grupta Proje Alanya Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne, ikinci grupta da Hüseyin Girenes Fen Lisesi öğrencilerine yönelik yapılıyor. Toplamda 64 saat süren robotik kodlama kursu hakkında bir açıklama yapan ALKÜSEM, “Sadece lise öğrencilerinin değil her yaş grubunda başvuranların yoğun olduğunu görüyoruz. Yakın zamanda robotik kodlama eğitici eğitimi sertifika kursunu da açmayı planlıyoruz. Kurs hakkında detaylı bilgilere https://alkusem.alanya.edu.tr üzerinden ulaşılabilir” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: ALKÜSEM  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki