Radyo TimeRadyo Time

ALTAV Çekya’da tanıtıma devam ediyor

ALTAV Yönetim Kurulu Üyeleri, dünyanın dört bir yanında tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Vakfın fuar ve festival organizasyonları kapsamında katıldığı 16. tanıtım çalışması Çekya’nın Başkenti Prag’da yapıldı. Fuarda Alanya’yı ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen temsil etti.
Bu haber 475 kere okunmuş.17 Şubat 2018, Cumartesi - 13:08

 Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı, fuar ve festival organizasyonları kapsamında katıldığı 16. tanıtım çalışmasını  Çekya’nın Başkenti Prag’da yapıldı. Fuarda Alanya’yı ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen temsil etti.

 Çekya vatandaşları için Türkiye’nin en çok tercih edilen ülke konumunda olduğunu ve rakamsal verilerin 2016’daki büyük düşüşten sonra yeniden yükselişe geçtiğini vurgulayan Birgen, “2015’de 220.000, 2016’da 82.000, 2017’de 123.000 yolcu sayısıyla dikkatleri çeken pazarda Çekyalılar bu sene de tatil tercihlerinde Türkiye’yi ilk sıraya koyuyorlar. Tur operatörleri hedefledikleri yolcu sayısına şimdiden ulaştıklarını söyleyerek, ek uçak ve otel rezervasyonlarıyla kapasite artışına gittiklerini belirtiyorlar “açıklamasında bulundu.

 “Türkiye  içinde ise alanya bölgesini öncelikli tercih etmeleri sevindirici bir durum” diyen Bilgen, “Alanya, Çekya’da yeniden yükselen bir değer. Bu pazarda Alanya’nın payı artıyor. Yaşanan gelişmelerle birlikte Çekya’nın en büyük uçak firması olan Travel Service’in artık Gazipaşa Alanya Havalimanı’na direkt uçması bekleniyor. Operatör görüşmelerimizi de de bu yönde yaptık. Alanya için büyük önem arz eden görüşmelere aynı zamanda Gazipaşa Alanya Havalimanı İşletmecisi olan TAV Holding’in Pazarlama Koordinatörü Serkan Karahatay da birebir katıldı” diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki