Radyo TimeRadyo Time

ALTİD seçime gitti

Alanya Turistlik İşletmeciler Derneği Olağan Genel Kurulu yapıldı.
Bu haber 1628 kere okunmuş.04 Kasım 2016, Cuma - 16:16

 Alanya Turistlik İşletmeciler Derneği Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile seçime giren Mevcut Başkan Burhan Sili, tekrar başkan olarak güven tazeledi. Kaymakam Tanrıseven, “Alanya için artık daha modern bir turizmcilik yapılması gerekmektedir” dedi.

 Alanya Turistlik İşletmeciler Derneği Olağan Genel Kurul toplantısına; Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, ALTİD üyeleri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

 Alanya Turistlik İşletmeciler Derneği Seçimli Olağan Genel Kurulu, Alanya Kültür Merkezi’nde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Divan Kurulu’nun seçimi ile Olağan Genel Kurul başladı. Divan Başkanlığına Hüseyin Hacıkadiroğlu getirildi. Divan Başkanı seçilmesinin ardından tüzük değişikliğine gidildi. Oy çokluğu ile belirlenen tüzükler değiştirildi.

 Olağan Genel Kurulun açılış konuşmasını Alanya Turistlik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili yaptı. Başkan Sili, “2016 yılı turizmde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle birliğe, beraberliğe geçmişe göre çok daha fazla ihtiyaç var. Alanya Kaymakamınız Sayın Hasan Tanrıseven öncülüğünde birbirimizle istişare halinde bu derneği ve Alanya’yı daha çok geliştirmeliyiz. Bundan sonra daha hızlı, daha etkin bir şekilde çalışmalarımızı hayata geçireceğiz” dedi.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Gerek dünyada gerek Türkiye’deki ekonominin daralması nedeniyle turizmimiz etkilendi. Elimden geldiği kadar her konuda bende yardımcı olacağım. Bütün herkes el birliği yapmalı” dedi.

 Hayırlı olsun dilekleri ile konuşmasına başlayan Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, “1985 yılında kurulan ALTİD’imizin bugünkü genel kurulu Alanya’mıza hayırlı olsun. Geçen dönem başarılı bir şekilde görev yapan ALTİD Başkanımızı tebrik ediyorum. Yönetim listesine baktığımız zaman dengeli bir liste kurulduğu ve herkesi kucakladığı görülüyor. Sivil Toplum Kuruluşları olarak örnek alınması gereken bir durum. ALTİD’in herkesi kucakladığı görülmekte. İnanıyorum ki geniş katılımlı bu yönetim önümüzdeki dönem çok daha işler yapacaktır. Alanya turizmine baktığımızda geçen yıl maalesef bir takım daralmalar olduğunu gördük. Bu durum Alanya olarak kendimizle ilgili değil, tamamen dış politikadaki bir takım sorunlar. Bütün bu sıkıntılara rağmen Alanya’mızın güvenli bir kent olarak belirtmek istiyorum. Geçen sezon Alanya’mızda ciddi bir olay yaşanmadığı gibi münferit olan olayları da güvenlik kuvvetleri anında çözdüler. Alanya’mız önümüzdeki sezonda da güvenli kent olarak turist ağırlayacaktır. Alanya için artık daha modern bir turizmcilik yapılması gerekmektedir” dedi.

  Yeni pazarlar aranması gerektiğini ifade eden Kaymakam Tanrıseven konuşmasını şöyle tamamladı: “ALTİD ile birlikte yeni pazarlar aranmalı. Alanya’mız 20 yıl önceki Alanya değil. Çok ciddi anlamda gelişti ve gelişmeye devam ediyor. Alanya’mızın tanıtımını da modern bir şekilde yapmamız gerek. Alanya’mız da biri Devlet Üniversitesi, diğeri Vakıf Üniversitesi olmak üzere iki üniversite ve Süper Lig’de takımımız var. Bütün bu durumlardan faydalanmalıyız. Üniversitelerle bilimsel çalışma yapılarak Alanya turizmini yenilemeliyiz. Aksi takdirde bu sezon gibi kötü sezonlar geçirmeye devam ederiz. Bizler geçmişte olduğu gibi Alanya Kaymakamlığı olarak bundan sonrada sizlerin yanınızdayız.”

 Protokol konuşmalarının ardından Alanya Turistlik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili faaliyet raporunu okudu. Raporların okunmasının ardından Yönetim, Denetim ve Federasyon Delege Seçimi yapıldı. Tek aday olarak seçime giren Burhan Sili, tekrar Alanya Turistlik İşletmeciler Derneği başkanlığına getirildi.

Gerçekleştirilen seçim sonunda ALTİD Yönetim ve Denetleme Kurulu ile TÜROFED Delege Üyeliklerine şu isimler seçildi:
 
Yönetim Kurulu Asil

Servet Şakiroğlu
Mustafa Kahya
Serdar Gür
Muzaffer Barcın
Ali Orkan
Uğur Sipahioğlu
Hızır Bozdoğan
Mehmet Dahaoğlu
Elvan Güneş
Halil Çakır
Burhan Sili
Şevki Taç
Ataman Kural
Mikail Ülker
Mehmet Aydıncı
Ayşegül Karaca
Erhan Yönet
Cemal Kerem Sidar
Özkan Ünal
 
ALTİD Denetleme Kurulu

Hasan Şakiroğlu
Mehmet Ali Kemaloğlu
Mustafa Dinler
 
TÜROFED Delege Asil Üyeleri
Gülçin Güner
Hasan Şakiroğlu
Mikail Ülker
Burhan Sili
Hızır Bozdoğan
Hüseyin Balıkçıoğlu
Mehmet Dahaoğlu
Ali Döven
Halil Çakır
Hüsnü Hüseyin Yüksek
Müfit Kaptanoğlu
Hüseyin Hacıkadiroğlu
Ufuk Cömertoğlu
Serhat Kayış
Kamil Köseoğlu
Ertuğrul Gürel
Faik Melik Kaptanoğlu

-Haberin videosu için tıklayın!

Etiketler: ALTİD   Burhan Sili   Alanya  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki