ALTSO Eğitim Seminerleri başladı

ALTSO Akademi’nin, 2016 yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim Seminerleri, ‘Farklı Kişilik Türleri ve İnsanları Tanıma Sanatı’ eğitimiyle başladı.
Bu haber 747 kere okunmuş.15 Ekim 2016, Cumartesi - 15:32

 Tuğba Özdenal’ın konuşmacı olarak katıldığı ve ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime ALTSO Üyeleri ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 Eğitime ‘Kişilik nedir’ sorusuyla başlayan Özdenal, kişiliği “Latince’de tiyatro oyuncularının yüzlerine taktıkları maske anlamına gelen persona kökünden gelmektedir” dedi.

 Kişilik tanımına da değinen Özdenal, “Kişinin toplumda oynadığı role, kişilik tanımı denir. Bireysel farklılıkları vurgulamak için kullanılır. Geçmişin mevcut zamanın ve geleceğin oluşturduğu bir bütündür. Yani yaşam tarzıdır. Şu şekilde de kişilik tanımını açıklayabiliriz; insanın ilgi alanlarını, tutumlarını, yeteneklerini, konuşma tarzını, dış görüşünü, çevreyle uyum biçimini kapsayan bir kavramdır” dedi.

 ALTSO Akademi’nin 2016 yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim Seminerleri, 22 Ekim 2016 Cumartesi günü Avukat Mehmet Karaca’nın konuşmacı olarak katılacağı ‘İşveren ve İşçi Hakları’ eğitimiyle devam edecek.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki