Radyo TimeRadyo Time

ALTSO Seçimleri kesinleşti

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, genel kurul delegeleri ve disiplin kurulu üyeleri seçimi tarihi belli oldu.
Bu haber 235 kere okunmuş.10 Nisan 2018, Salı - 16:20

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odasının 04 Nisan 2018 tarihinde yapılan meslek komitesi ve oda meclis üyeliği seçimleri bugün kesinleşti. 

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmeliğin 13. maddesinde "Meclis, seçimlerinin kesinleşmesini takip eden en geç iki gün içinde kendi üyeleri arasından Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanı ile yönetim kurulunun asil ve yedek üyelerini aynı listede seçer. bu seçimde kullanılacak oy pusulalarına, yönetim kurulu başkanı ile yönetim kurulunun asil ve yedek üyelerinin isimlerinin birlikte yazılması zorunludur. kanunun 96. maddesinin son fıkrası uyarınca yönetim kurulu başkanı yedeği seçimi yapılmaz. Genel kurul asil ve yedek delegeleri meclise seçilenler arasından, disiplin kurulunun asil ve yedek üyeleri ise oda ve borsaya kayıtlı üyeler arasından meclis tarafından seçilir" hükmü bulunuyor.

 İlgili mevzuat uyarınca Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulunun asil ve yedek üyeleri, genel kurul asil ve yedek delegeleri ve disiplin kurulunun asil ve yedek üyeleri seçimi 12 Nisan 2018 Perşembe günü 10:00-15:00 saatleri arasında yargı gözetiminde Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası 4. kat Konferans Salonunda yapılacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki