ALTSO üyelerini uyardı: Son tarih 8 Mart

ALTSO'nun Nisan ayında yapacağı seçimlerde oy kullanmak isteyen üyelerin, gerekli şartları yerine getirebilmesi için son tarih 8 Mart olarak açıklandı.
Bu haber 160 kere okunmuş.05 Mart 2018, Pazartesi - 13:14

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın ertelenen seçimlerinin Nisan ayının ilk döneminde yapılması bekleniyor. Mevcut Başkan Mehmet Şahin ve Mustafa Tuna'nın başkanlık için yarışacağı seçime kısa bir süre kala, ALTSO'dan üyelere önemli bir duyuru yapıldı. 

 Duyuruda şu ifadeler yer aldı: "5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ve Organ Seçimleri hakkında yönetmelik hükümlerince meslek komiteleri ve meclis seçimlerine seçmen sıfatı ile iştirak edebilmek ve meslek komiteleri ve meclise üye seçilebilmek için ticari ve sınai dolayısıyla gelir ve kurumlar vergisi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur.

 Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ilişkin oda kayıtları 8 Mart 2018 perşembe mesai bitimine kadar hafta içi her gün 08.00-17.30 saatleri arasında Oda Mali ve İdari İşler Servisinde incelemeye açık olup, hatalı kayıtların düzeltilmesi için başvurular firma yetkilisinin imzasını taşıyan bir dilekçe ile daha önce hiç vergi numarası bildirilmemiş üyelerimizin de öngörülen süre içinde vergi hesap numarasını, seçme ve seçilme haklarının kaybolmaması için 08 Mart 2018 perşembe günü mesai bitimine kadar odamıza ibra etmeleri gerekmektedir. Kayıtlarını düzeltmeyen üyeler için oda kayıtlarının doğruluğu kabul edilmiş sayılacaktır”

Etiketler: ALTSO   ALTSO Seçimleri  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki