Radyo TimeRadyo Time

ALTSO’da eğitim günleri başladı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ve Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğiyle düzenlenen Alanya Eğitim Günleri bugün başladı. ALTSO’da düzenlenen seminerde ‘Stresle Başa Çıkma ve Öfke Yönetimi’ anlatıldı.
Bu haber 1000 kere okunmuş.07 Eylül 2015, Pazartesi - 13:50

 Alanya Eğitim Günleri bugün başladı. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen ‘Stresle Başa Çıkma ve Öfke Yönetimi' konulu seminere öğretmenler katıldı.  

 Seminerde konuşan Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doçent Mustafa Uslu, öfkelerini yıkıcı şekillerde dışa vuran ergenler genellikle saldırgan, agresif, kavgacı, inatçı bir tutum sergiler. Aşırı durumlarda karşılarındakileri fiziksel ya da psikolojik olarak acıtma ve zarar verme yoluna gidebilirler açıklamasını yaptı.

 Daha sonra öfkenin nedenlerine değinen Uslu,”Öfkenin nedenleri kişilerin kendilerine sözlü olarak doğru ifade edememe, karşılarındakilerin onlara karşı saldırıda olduklarını hissetme, haksızlığa uğradıklarını düşünme, engellendiklerini düşününce,  baskı altında kaldıklarında, yetersizlik ve başarısızlık duygusu hissetme, hayal kırıklığına uğradıklarında öfke bazen işe de yarar” şeklinde konuştu.

-Haberin videosu için tıklayınız! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki