ALTSO’da seminerler devam ediyor

ALTSO Akademi'nin kişisel gelişim seminerleri devam ediyor. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi Engin Üngüren'in konuşmacı olarak katıldığı seminerde ‘Öfke Kontrolü’ anlatıldı.
Bu haber 863 kere okunmuş.19 Aralık 2015, Cumartesi - 14:04

 ALTSO Akademi’nin 2015 yılı ikinci dönem kişisel gelişim seminerleri kapsamında bugün ALTSO Konferans Salonu’nda ‘Asabiyim Ben: Öfke Kontrolü’ semineri gerçekleştirildi. 

 Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Engin Üngüren'in konuşmacı olarak katıldığı seminere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

 Katılımcılara, ‘öfke’ üzerine detaylı bilgi veren Üngüren, “Anlaşılmadığımız sürece, anlamadığımız müddetçe hoşgörümüz kıt olur. Bu da öfkelenmemize sebep olabilir. Öncelikle, en son ne zaman öfkelendiniz, bunu bir düşünün. Neden öfkelendiniz? Öfkelenmenize sebep olan etkenler nelerdi? Bunun cevabını bulduğunuz zaman muhtemelen anlaşılmadığınızı ya da anlamadığınızı göreceksiniz” dedi.

 Öfkenin doğuştan gelen bir özellik olduğuna vurgu yapan Üngüren, bebeklerin hatta hayvanların bile çeşitli durumlar karşısında öfkelendiğini söyledi. 

 Üngüren, “Öfke doğuştan gelen en temel duygularımızdan birisidir. Herkes öfkelenir. Her öfke ‘kendince’ haklı bir sebebe bağlanır. Yani öfkelendiysek neden öfkelendiğimize dair mutlaka kendimizce haklı bir sebebimiz vardır. Öfkelendiğimiz zaman şunu düşünelim; gerçekten haklı mıyız?” ifadelerini kullandı.

 ALTSO Akademi’nin 2015 yılı ikinci dönem kişisel gelişim seminerleri, 26 Aralık 2015 Cumartesi günü Gözdegül Başer’in katılacağı ‘Y Kuşağı ile İletişim’ semineriyle devam edecek.

-Haberin videosu için tıklayınız! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki