Radyo TimeRadyo Time

ALTSO’da yılın son meclisi yapıldı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO)’nın 2018 yılı son meclis ve müşterek komiteler toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda meclis üyeleri geçtiğimiz günlerde Litvanya’nın Alanya Fahri Konsolosu olarak atanan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin’i bir kez daha tebrik ettiler ve görevinde başarı dileklerinde bulundular.
Bu haber 362 kere okunmuş.26 Aralık 2018, Çarşamba - 16:35

 Açılış, yoklama ve mazeretlerin görüşülmesinin ardından meclis üyelerine hitap eden ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yönetim kurulu faaliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. 

 08 Aralık 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen Litvanya Fahri Konsolosluğu Berat Töreni hakkında konuşan Başkan Şahin, “Büyük bir özveri ile yürüttüğüm Alanya Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığımın yanında Litvanya Cumhuriyeti Fahri Konsolosluk görevi de tarafıma tebliğ edildi. Alanya’mız ve ülkemizin gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Litvanya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Linas Linkevicius’un himayelerinde 08 Aralık günü Berat töreninin yapıldığı resepsiyon ile fahri konsolosluk ofisimin açılışını dostlarımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Bugüne kadar üstlendiğim tüm görevlerde olduğu gibi bu görevi de layıkıyla yerine getirerek bana güvenen devlet büyüklerimi asla mahcup etmeyeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Ben bir kez daha beni bu göreve layık gören Litvanya Dışişleri Bakanım Sayın Linas Linkevicius’un nezdinde Litvanya Cumhuriyeti hükümetine çok teşekkür ediyorum. Yeni bu görevi bana tevdi eden Alanya’mız ve ülkemizin gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na ve kendisi gibi konsolosluk belgemi onaylayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en derin saygı ve şükranlarımı sunmak istiyorum” dedi. 

 25-28 Kasım 2018 tarihleri arasında Letonya’ya gerçekleştirilen KOSGEB destekli iş gezisi hakkında bilgiler aktaran Başkan Şahin, “Yoğun bir katılımla düzenlediğimiz Letonya İş Gezisi kapsamında önemli temaslar gerçekleştirdik. Üyelerimizin isteği doğrultusunda gelen talepleri değerlendirerek, uluslararası iş gezilerimize devam edeceğiz” dedi. Başkan Şahin ayrıca konuşmasında okullara yapılan eşofman yardımı, gerçekleştirilen ziyaretler, meslek komite toplantıları ve eğitim faaliyetleri konusunda da meclis üyelerini bilgilendirdi. 

 Meclis gündeminde yer alan 2019 yılı denk gelir gider bütçesi de 7 milyon 100 Bin TL olarak oy birliğiyle kabul edildi. Meclisin dilek ve temenniler bölümünde söz alan meclis üyeleri ise ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i, Litvanya Fahri Konsolosu olmasından dolayı tebrik etti. 

 Meclis toplantısının ardından yılda iki kez yapılan Müşterek Komiteler toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Şahin, yılda iki kez müşterek komiteler toplantısı yapıldığını dikkat çekerek, bu toplantıların öneminden bahsetti.

 Şahin ekip çalışmasına verdiği öneme dikkat çektiği konuşmasında; “Siz komite üyelerimiz odamızın en önemli organısınız. Bizler yönetim kurulu olarak sizlerden gelen mesleki tecrübe dolu görüş ve önerileri dikkate alarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sizin görüşleri bu bakımdan çok değerli. Zaten her komite aylık toplantılarını gerçekleştiriyor. Ben de bu toplantılara katılmaya özen gösteriyorum. Sizler, meclis üyelerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz ve başkan olarak ben bir ekibiz. Bugüne kadar güzel işler yaptık, önemli projeler gerçekleştirdik. Bunları hep birlikte yaptık. Bundan sonra da beraber olup daha iyiye ve güzele ulaşma gayreti içinde olmalıyız” diye konuştu. Projeler konusunda komite üyelerini bilgilendiren Başkan Şahin, ALTSO yönetim kurulu faaliyetleri konusunda da önemli bilgiler aktardı. Başkan Şahin’in ALTSO yönetiminin yaptığı faaliyetleri ve çalışmaları anlatmasının ardından komite üyeleriyle görüş alışverişi yapıldı ve Alanya ekonomisi için yapılması gereken konular masaya yatırıldı.

Etiketler: ALTSO  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki