Radyo TimeRadyo Time

ALTSO'dan af yasası ile ilgili duyuru

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yeni çıkan af yasası ile ilgili açıklama yapıldı.
Bu haber 168 kere okunmuş.20 Haziran 2018, Çarşamba - 13:43

 Yeni çıkan af yasası ile ilgili ALTSO’dan yapılan açıklama ise şöyle 

“Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun” 18/05/2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Kanun çerçevesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne bağlı oda borsalara aidat borcu olan üyeler, borçlarını gecikme cezasız peşin olarak ödeyebilir veya dileyen üyeler yine gecikme cezasız olarak 6 taksitte ödemek üzere yapılandırabilirler. Yasadan faydalanmak isteyen üyelerin 31 Temmuz 2018 tarihinde kadar ALTSO Mali ve İdari İşler Şube Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bu çerçevede;

1. Yasa 31/03/2018 tarihinden (bu tarih dahil) önceki dönemlere ilişkin vadesi geçmiş aidat borçlarını kapsamaktadır. 2018 yılı aidat borçları yasa kapsamına dahil değildir. 

2. Başvuru üzerine, oda tarafından toplam meblağ üyenin talebi doğrultusunda azami 6 (altı) taksite kadar bölünebilir. Birinci taksitin son ödeme günü 31 Temmuz 2018 olup, altı aylık taksit yapılması durumunda kalan beş taksit birer aylık dönemler dahilinde tahsil edilecektir.

 3. Üyelerimizin taksitlendirme imkanından faydalanabilmeleri için 31 Temmuz 2018 tarihinde odamız mali işler müdürlüğüne kaşe ve imzalı dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. 

4. Taksitli ödeme yapmak istemeyen üyelerimiz başvuru dilekçelerinde belirtmek kaydıyla ilk taksit ödeme süresi sonuna kadar gecikme cezasız olarak borçlarının tamamını ödeyebilirler. 

5. Yasa kapsamında yapılandırılan aidatların taksitlerinin ödeme süresinde kısmen veya tamamen ödenmemesi durumunda taksitler eski haline döndürülür ve gecikme cezası tahakkuk ettirilir. 

6. Borçlarını taksitlendiren ve durumları askı da olan üyelerimizin ilk taksit tutarını ödemeleri halinde oda yönetim kurulu kararıyla üyelik durumları askıdan faal hale alınacak, meslek grupları ve seçmen listelerine dahil edilecektir. 

7. Toplam ana para borç tutarları 31 Temmuz 2018 tarihine kadar kredi kartı ile 4 taksitte ödenebilir.

8. Vergi mükellefiyeti sona erdiği halde odamız kayıtları devam eden üyelerin, vergi mükellefiyeti sona erdiği tarihe kadar ödenmeyen borçları yapılandırma kapsamında olup, vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihten sonra tahakkuk etmiş aidat borçlarının asılları ile birlikte gecikme cezaları silinecektir”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki