Radyo TimeRadyo Time

“Ana gündem Alanya'nın il yapılması”

Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Aylık Olağan Toplantısı, Nurhan Özcan başkanlığında Yerel Gündem 21 Evi’nde üyelerin katılımıyla gerçekleşti.
Bu haber 330 kere okunmuş.15 Mart 2019, Cuma - 14:27

 Toplantıya Alanya Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Erken, Alanyaspor Kulüp Başkan Vekili Hüseyin Girenes, Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp, Mimarlar Odası Başkanı İbat Bostancı, ALKOD Başkanı Ömer Göker, ALFOD Başkanı Kerim Coşkun, ALTİD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kaptan, ALSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Köse, Muhtarlar Odası Başkan Vekili Mustafa Bayrak, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Ali İhsan Özdemir, AKPAB Yönetim Kurulu Üyesi Hidayet Kızıları, Alanya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ümran Aykut, Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi Başkanı Emine Soykan, Alanya Kent Konseyi Genel Koordinatörü Faruk Nafiz Koçak katıldı.

 Gündem maddelerinin konuşulduğu toplantıda konuşan Başkan Özcan, Şubat ayında konsey olarak Eğitim Uzmanı, Gazeteci Abbas Güçlü’yü ağırladıklarını söyledi. Özcan, "Gerçekleştirilen söyleşiye Alanyalılar tarafından büyük bir ilgi vardı. Abbas Bey, Alanya hakkında çok güzel reklamlar yaptı. Köşesinde Alanya'yı çok güzel tanıttı. Bu anlamda güzel bir ivme yakaladık. Bunun devamını getireceğiz. Seçimlerin ardından Türk Tarihçi Yazar Sinan Meydan'ı Alanya'ya getireceğiz. Bunun sözünü aldık. Yine Ekonomist Cem Seymen'i de Alanya'ya getirmeyi düşünüyoruz" dedi. 

 Su Kabağı Geliştirme Projesi kapsamında Alanya Kent Konseyi olarak, 2017'de 10.000, 2018'de 15.000 su kabağı fidesi dağıttıklarını belirten Özcan, bu yıl da Alanya halkına su kabağı fidesini dağıtacaklarını söyledi. 

 Kent Konseyi olarak, her seçim döneminde seçmene oy ver çağrısında bulunduklarını kaydeden Özcan, "Seçimlerden önce seçmenleri sandığa davet edeceğiz. Vatandaşların hangi partiye veya adaya oy verecekleri kendi tercihleri ama sandığa gidip vatandaşlık görevini yapması gerekiyor. Her seçmenin söz hakkı var. Biz tüm seçmenlerimizi vatandaşlık görevlerini yerine getirmesi için sandığa davet ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

 Toplantının en önemli gündem maddesi ise Alanya'nın il olma konusu oldu. Kent Konseyi olarak öncelikli olarak kentsel faaliyetler ve kentin menfaatleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade eden Özcan, "Alanya'nın dinamit oda ve dernekleri konseyimizin içinde barındırıyoruz. Bu vesileyle Mimarlar Odası, Esnaf Odası, ALTİD, Bakkallar Odası, ALTAV, Alanya Sanayi ve Ticaret Odası gibi kurumlarla Alanya'nın bir raporu çıkarılacak. Biz bu raporları birleştirerek ilgili kurumlarla ve ilgili bakanlıklarla görüşmeler yapacağız, raporlarımızı sunacağız. Birinci önceliğimiz ilk zamanda başlattığımız gibi Alanya'nın il olması. Alanya'nın menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki