Radyo TimeRadyo Time

Antalya’da Meksika rüzgarı esecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çağdaş Meksika Filmleri Festivali düzenliyor. 28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında AKM’de gerçekleşecek festival kapsamında Frida&Diego “Yolun Yarısında Bir Tebessüm” adlı sergi de sanatseverle buluşacak.
Bu haber 357 kere okunmuş.26 Eylül 2017, Salı - 14:22

 Büyükşehir Belediyesi, turizmin başkenti Antalya’yı kültürün de başkenti yapma hedefiyle dünya sinemalarını Antalyalılarla buluşturuyor. Büyükşehir Belediyesi ve Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile 28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Çağdaş Meksika Filmleri Festivali düzenleniyor. Antalyalılar Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleşecek festivalde Meksika sinemasının en seçkin filmlerini izleme fırsatı bulacak. 

 Çağdaş Meksika Filmleri Festivali kapsamında Frida&Diego “Yolun Yarısında Bir Tebessüm” sergisi de Antalyalı sanatseverle buluşacak. Sergide Meksikalı ünlü Ressam FridaKahlo’nunbaşkaları tarafından çekilen fotoğrafları sergilenecek. Sergi 28 Eylül- 6 Ekim tarihleri arasında ziyarete açık olacak. 

 Meksika Büyükelçisi BernardoCordovaTello ve Kültür AteşesiJoseCardenas’ın da açılışa eşlik edeceği Çağdaş Meksika Filmleri Festivali 28 Eylül Perşembe saat 19.00’da sergi açılışıyla başlayacak. Festivalin programı ise şöyle;

29 Eylül Cuma 
13.00 “Cennetin Göbeğinde”
18.00 “Akbabalar”

30 Eylül Cumartesi
13.00 “ÖlüSaatler”
18.00 “Eşekler”

1 Ekim Pazar
13.00 “Ramona” 
18.00 “Zamanın Başlangıcı”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki