Antalya’ya bir günde 190 uçak inecek

Antalya'da "Yaza Merhaba" etkinliği kapsamında Bağımsız Devletler Topluluğu Üyesi Ülkelerden kente gün boyu 190 uçakla 41.000 turist gelmesi bekleniyor.
Bu haber 520 kere okunmuş.30 Nisan 2017, Pazar - 14:23

 Antalya'da turizm sezonunun açılmasıyla birlikte havalimanında yolcu hareketliliği yaşanmaya başladı. ICF Airports ve Rixos Hotel iş birliği ile Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde "Yaza Merhaba" etkinliği gerçekleştirildi. 

 Terminalin bagaj alım salonunda opera sanatçılarının seslendirdiği aryaları dinleyen turistler, çıkış kapısında da DJ performansları, dans ve animasyon gösterileri ile karşılandı. Efsaneler diyarı The Land Of Legends’ın karakterlerinin de yer aldığı etkinlikle turizm sektörü temsilcileri ve misafirler kış mevsiminin yorgunluğunu atarken keyifli bir şekilde ‘Yaza Merhaba’ dedi.

 2016 yılında Rusya turizm pazarında çok büyük düşüş yaşanan Antalya'da, Ocak ve Şubat aylarındaki artış rekor seviyelere ulaşmıştı. Rusya başta olmak üzere BDT ülkelerini içeren pazarda 2016 Ocak-Şubat aylarında Antalya'ya toplam 1.398 turist gelirken, bu yıl aynı dönemde Rus turist sayısı 27.075 kişiye yükseldi.

 BDT-Rus pazarında iki aylık dönemdeki değişim yüzde 1.837 olurken, sadece Şubat ayında geçen yıl 360 olan BDT ve Rusya pazarındaki turist sayısı yüzde 3.422 artışla 12.679'a çıktı. Bu artış oranı 35 kattan fazla oldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki