Radyo TimeRadyo Time

Araç tescil işlemlerinde yeni dönem

Araçların satış, devir ve tescil hizmetlerinin yapılmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Araçların Satış, Devir ve Tescil Hizmetlerinin Yürütülmesi Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Bu haber 114 kere okunmuş.01 Şubat 2018, Perşembe - 14:59

 Yeni düzenleme ile, mevcut uygulamada noterler tarafından yapılan ikinci el araç satış ve devir işlemlerine ilave olarak, satışla beraber tescil işlemleri de aynı anda yapılacak ve araç tescil belgesi basılarak ilgilisine verilelecek. 

 Öte yandan satış ve devir işlemlerinde plaka değişikliği talep eden vatandaşlara plaka basım kağıdını da artık noterler verecek.

 Konu ile ilgili bir açıklama yapan Alanya Şoförler Odası Başkanı D. Ali Akkaya, ‘’01.02.2018 tarihinde başlayan uygulama ile araçların satış, devir ve tescil hizmetleri artık noterlerde yapılacaktır. İlk ve ikinci tescil işlemleri sonrası plaka değişikliği gereken işlemlerde ilgiliye plaka basım belgesi de  yine noterliklerce her il için oluşturulan plaka havuz sistemi üzerinden sırayla verilecektir. 

 Yeni uygulama ile tüm iller için yeni seriler AAB olarak belirlenmiş olup; Antalya ili için belirlenen yeni plaka serisi 07 AAB…. dir. Bu çerçeve de artık Antalya merkez ayrı, ilçeler ayrı plaka seri nosu sistemi olmayıp Antalya merkezde AAB, Alanya Ilçesinde de AAB şeklinde uygulanacaktır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki