Radyo TimeRadyo Time

ASAT’tan 4 yılda 2 milyar TL yatırım

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü 4 yılda 19 ilçeye 2 milyar TL’lik yatırım yaptı. İlçelerden Alanya’da 102 milyon yatırım bedeliyle 745 kilometrelik içme suyu hattı yenilendi.
Bu haber 390 kere okunmuş.08 Temmuz 2018, Pazar - 13:35

 Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Yasasının yürürlüğe girmesi ile 19 ilçede yatırım hamlesi başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “Merkezde ne varsa ilçelerde de aynı hizmet olacak’’ talimatıyla büyük alt yapı sorunu olan ilçelerin eksikliklerini giderilmesi için seferberlik ilan edilmişti. ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, ASAT’ın, 4 yıllık süreçte 19 ilçenin tüm alt yapı ihtiyacını karşıladığını söyledi. 

 Tüm Antalya’da sağlıklı, sorunsuz ve sürdürülebilir bir alt yapı inşa eden ASAT, Antalya Merkez başta olmak üzere Manavgat ve diğer ilçelerdeki yağmur suyu sorunlarını da çözdü.  ASAT, Gazipaşa’da ‘Karasu Projesi’ ile 30 yıldır içme suyu sorunu çeken bölge halkının çilesine son verdi. Yaklaşık 20 milyon TL bedelli karasu projesi kapsamında 101.000 metre uzunluğunda içme suyu hattı döşendi.  Alanya’da 102.000.000 yatırım bedeliyle 745 kilometrelik içme suyu hattı yenilendi. Yaklaşık 44 milyonluk bütçeyle atık su arıtma tesisleri ilçeye kazandırılarak, denizin ve turizmin geleceği kurtarıldı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki