Radyo TimeRadyo Time

Atatürk’e çelenk sunuldu

Tüm yurtta olduğu gibi Alanya'da da '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' kutlandı. Alanya'daki kutlama kapsamında önce AGC Üyeleri tarafından Hükümet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.
Bu haber 760 kere okunmuş.10 Ocak 2017, Salı - 15:23

 Alanya'daki kutlama kapsamında önce AGC Üyeleri tarafından Hükümet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

 TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim tarafından anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. 

 Sonra günün anlamıyla ilgili bir açıklama yapan AGC Başkanı Dim, "Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Bildiğiniz gibi 46 yıl önce 212 sayılı yasa dediğimiz kanun, numarası değişse de gazetecileri diğer işçilerden ayıran Fikir İşçileri Yasası'nın çıktığı tarih. 46 yıldır bu yasa birçok siyasetçi tarafından rötuşlansa da hala geçerliliğini koruyan, gazetecileri diğer çalışanlardan ayıran bir yasa ancak çalışanlar Türkiye'de gazetecilerle, diğer çalışanlar da bu kapsamın içerisinde. şartların giderek ağırlaştığı bir süreci yaşıyoruz. Ne yazık ki gazetecilerin özgürce, rahatça, patron baskısı olmadan ya da siyasi iktidarların etkisi olmaksızın özgürce yazabildikleri, konuşabildikleri hatta sosyal platformlarda görüşlerimi paylaşabildikleri bir süreci yaşamıyoruz. Bu konuda çok ciddi baskılar yaşanıyor. Tehdit ortamı oluşuyor” diye konuştu.

 “Bu nedenle Türkiye'de ne yazık ki özgür gazeteciliğin olduğunu söylemek mümkün değil” diyen Dim, “İnşallah önümüzdeki süreçte gazetecilerin sosyal anlamda daha önemli kazanımlarının olduğu bir süreci yaşaması, gazetecilerin hak ettiklerini alabilmesi bizim de ortak dileğimiz. bu noktada hepimize görev düşüyor. Biz bugün (dün) cumhuriyetin kurucusu, gazeteciliğin evrensel değerlerinin savunucusu, 'basın hürdür, sansür edilemez' ve 'gazeteciler  gördüklerini, bildiklerini, duyduklarını özgürce yazabilmelidir' diyen Atatürk'e çelenk sunduk"  ifadelerine yer verdi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki