Radyo TimeRadyo Time

AÜ'de eylem

Antalya’da bazı STK temsilcileri ve öğrenciler, Akdeniz Üniversitesi'nde (AÜ) görevinden ihraç edilen 8 akademisyen için eylem yaptı.
Bu haber 1024 kere okunmuş.24 Kasım 2016, Perşembe - 15:02

 ’Barış İçin Akademisyenler’ bildirisine imza attığı için 8 akademisyenin görevinden ihraç edildiğini iddia ederek, toplanan bir grup, Akdeniz Üniversitesi girişinde eylem yaptı. Eğitim-Sen, KESK Üyeleri ve öğrencilerden oluşan grup, slogan ve alkışlar eşliğinde akademisyenlere destek verdi.

 Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı eylemde grup adına basın açıklaması yapan KESK Antalya Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Kadir Öztürk, son yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile Akdeniz Üniversitesi’nde Barış Bildirgesine imza atan 8 akademisyenin hükümet tarafından ihraç edildiğini öne sürdü.

 Öztürk, "Barışın ve emeğin yanında olan akademisyenlerin mahkeme kararı olmaksızın kamu görevinden ihraç edilmesine devam edilmiştir. Geçtiğimiz hafta hatta dün ilimizde hukukla, çocuklarla, göçmenlerle, kadınlarla, yoksullarla ilgili çalışmalar yapan dernekler mühürlenmiş, kapatılmıştır" dedi.

 Konuşmanın ardından görevinden alınan 8 akademisyenin evlerine uğurlayan grup, alkışlar eşliğinde üniversiteye giriş yaptı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki