Radyo TimeRadyo Time

AYÇOV yararına düzenlenen fotoğraf sergisini Türel açtı

Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklar Vakfı (AYÇOV) yararına Dostlar Platformu Üyeleri Erdoğan Kahya, Prof. Dr. Hakan Yaman, Cemal Çetin ve Ömer Öztürk’ün fotoğraflarından oluşan Karma Fotoğraf Sergisi Terracity sergi alanında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından açıldı.
Bu haber 783 kere okunmuş.15 Mayıs 2018, Salı - 16:19

 Önceki Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Hasan Subaşı’nın da katıldığı açılışta sanatçılar adına konuşan Dostlar Platformu Başkanı Erdoğan Kahya, Atatürk’ün sanata ve sanatçıya verdiği önemi anlatarak, sergiden sağlanacak gelirin Yetim ve Muhtaç Çocuklar Vakfı’na  (AYÇOV)  bağışladıklarını söyledi. Kahya, sanata ve sanatçıya verdiği destek nedeniyle Menderes Türel’e teşekkür etti. 

 AYÇOV Başkanı Canan Tungar, fotoğraf sanatçıları Kahya, Yaman, Öztürk ve Çetin’e duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederek, tüm sanatseverleri fotoğraf sergisini izlemeye davet etti. 

 Açılış kurdelesini Hasan Subaşı ile birlikte kesen Menderes Türel, konuşmasında, AYÇOV’un Antalya’da örnek vakıflardan biri olduğunu belirterek, “Bir tesadüf olacak ki, AYÇOV vakfının yerini başkanımız Hasan Subaşı tahsis etmişti. Süresi dolduğu için bize de 25 yıl daha tahsis süresini uzatmak nasip oldu. AYÇOV’un başarılı işlere imza atacağına inanıyorum” dedi. Türel, eserleri nedeniyle dört fotoğraf samatçısını da ayrı ayrı kutladı. AYÇOV’un plaketlerini de verdi.

 Tören konukların sergisi gezmesi ile sona erdi. Sergi bir hafta açık kalacak. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki