Radyo TimeRadyo Time

"Aynı şeylere bakıyoruz ama farklı şeyler görüyoruz"

ALTSO Akademi’nin 2016 yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim Seminerleri devam ediyor.
Bu haber 1174 kere okunmuş.12 Kasım 2016, Cumartesi - 12:43

 Bugün ALTSO Konferans Salonu’nda 'Anlatabiliyor musun? Anlayabiliyor muyum?' konulu kişisel gelişim semineri gerçekleştirildi. Profesyonel Koç Mustafa Şahin tarafından verilen seminere çok sayıda kişi katıldı.
Katılımcılara ‘Neden anlaşılmak isteriz?’ sorusunu yönelten Şahin, “Umursanmak, kabul görmek ve değerli olmak için yani kısaca var olmak için anlaşılmak isteriz” dedi.

 Bireyler arasındaki karşılıklı bilgi, düşünce ve duygu alışverişine iletişim denildiğini aktaran Şahin, iletişimin sözlü, sözsüz ve yazılı olarak üçe ayrıldığını söyledi.

 İletişim süreci konusunda da bilgiler veren Şahin, “İletişimin başlatıcısına kaynak, mesajın gönderildiği birime alıcı denir. Mesajın alıcıya giderken izlediği yola ise kaynak deniliyor” dedi.

 Algı ile gerçek arasında yer alan kavramları da açıklayan Şahin, “Temsil sistemleri, meta modelleri, davranış ve düşünce programları, inançlar ve değerler, algı alanları ve fizyoloji algı ile gerçek arasında yer alır. Ayrıca, temsil sistemleri de görsel, işitsel, dokunsal, koku ve tat olmak üzere beşe ayrılır” dedi.
İnsanların aynı şeye baktıklarını ama farklı gördüklerini ve aynı şeyleri dinledikleri ama yine farklı şeyler duyduklarını vurgulayan Şahin, “Aslında aynı şeyleri görüp, aynı şeyleri duyuyoruz ama her beyin kendisi farklı depolayıp, farklı yorumlama yapıyor” diye konuştu.

 ALTSO Akademi’nin 2016 yılı ikinci dönem kişisel gelişim seminerleri 19 Kasım 2016 Cumartesi günü ALTSO Konferans Salonu’nda Özlem Özcan Sezer’in vereceği ‘Başarılı Olmanın Sırları’ semineriyle devam edecek.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki