Radyo TimeRadyo Time

Bakan Yardımcısı Birinci ile İnce pandemide denetim uygulamaları hakkında görüştü

Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ile pandemi döneminde güvenli sosyal hayatı sağlamak amacıyla yapılacak ortak çalışmaları değerlendirmek üzere toplantı gerçekleştirdi.
Bu haber 147 kere okunmuş.13 Ağustos 2020, Perşembe - 17:30

Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı bilgi sistemleri ekiplerinin de katıldığı toplantıda, Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması,Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi’nin (FİTAS) detayları görüşüldü. Pandemi döneminde izolasyon ve güvenli sosyal hayat için kullanıma açılan Hayat Eve Sığar uygulaması ve filyasyon ekiplerinin kullandığı Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi’nin, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan izolasyon denetimleri, tedbir kuralları konusundaki ihbar bildirimleri ve işyeri denetimlerinde kullanılması için iki bakanlık arasında yapılacak entegrasyon çalışmaları masaya yatırıldı.

Toplantıda, Hayat Eve Sığar uygulamasının özelliklerinden olan Güvenli Alan ve HES Kodu’nun normalleşme döneminde pandeminin takibi ve güvenli sosyal hayatın sağlanması için aktif olarak tüm sosyal alanlarda kullanılabileceği, maske, mesafe ve hijyen açısından kurallara uymayan iş yerlerinin vatandaşlar tarafından uygulama üzerinden ihbar edilip İçişleri Bakanlığı tarafından denetlenebileceği ve aynı şekilde evinde izolasyonda olan vatandaş ziyaretlerinin FİTAS üzerinden gerçekleştirilebileceği konusunda görüş birliğine varıldı ve çalışma takvimi belirlendi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki