Radyo TimeRadyo Time

Bakü-GZP seferlerinin başlaması planlanıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AZAL'ın Gazipaşa seferlerine ilişkin "Yakında AZAL-TAV arasında imzaların atılması öngörülüyor. 15 Mayıs’tan itibaren de haftada 3-4 uçuşla Bakü-Gazipaşa seferlerinin başlaması planlanıyor" dedi.
Bu haber 130 kere okunmuş.27 Ocak 2018, Cumartesi - 15:25

 Bakan Çavuşoğlu, "AZAL Havayolları'nın Gazipaşa uçuşlarının başlayabilmesi için geçen hafta Bakü Büyükelçimizle de görüşerek AZAL Havayolları Başkan Yardımcısı ile TAV Operasyon Başkan Yardımcısı Murat Örnekol'u iletişime geçirdik. Fiyat konusunda pazarlık yapmışlar. Bugün TAV’dan Murat Bey'i arayarak durumu sordum. AZAL tarafı yine indirim istemiş, en sonunda biz aracı olduğumuz için indirimli fiyat üstünden biraz daha indirim yapılmış. Yakında imza atılması öngörülüyormuş. İmzalar atıldıktan sonra 15 Mayıs tarihinden itibaren haftada 3-4 uçuşla seferleri başlatmaları planlanıyor. Ekim sonu gibi tekrar durum değerlendirmesi yapılıp, duruma göre günde 1 sefere dönülmesi düşünülüyormuş" dedi.

 Gazipaşa-Alanya Havalimanının (GZP) uçuş ağı, çoğu Bakan Çavuşoğlu'nun girişimleri ve ricaları sonucu başlayan Rusya, Almanya, Belçika, Hollanda, Danimarka, Norveç ve Ukrayna'nın ardından Azerbaycan ile büyümesini sürdürecek. Bu aynı zamanda, bu yıl 15 Mayıs'tan itibaren Alanya'da Azerbaycanlı turistlerin gelmesi anlamına da geliyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki