Radyo TimeRadyo Time

Başhekim Lakadamyalı'dan MHRS daveti

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, korona virüsle mücadelede normalleşme sürecine girildiği şu günlerde vatandaşlardan kendi sağlıkları için “Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni (MHRS) kullanarak sağlık hizmetlerinden faydalanmalarını istedi.
Bu haber 277 kere okunmuş.27 Haziran 2020, Cumartesi - 15:40

Kendiniz ve başkalarının sağlığı için randevu alın!

Korona virüsün, sosyal mesafenin dikkat edilmediği yerlerde ve kalabalık ortamlarda yayıldığına dikkati çeken Prof. Dr. Lakadamyalı, önemli açıklamalarda bulunarak, vatandaşları uyardı. 

Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, “Pandemi süreci boyunca hastanemizde gerekli önlemleri alarak sağlık hizmetlerimizi yürüttük. Sağlık çalışanlarımızın özverili ve fedakar çalışmaları sonucunda 3 ay gibi bir dönemden sonra ülke olarak normalleşme sürecine girdik. Pandemi süreci henüz bitmiş değil, sadece kontrol altındadır. Bu yüzden tedbirin ve disiplinin devam etmesi gerekmektedir. Bu kapsamda ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak bizler de Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği takvim çerçevesinde normalleşme sürecinde adım adım ilerlemekteyiz. Tesisimizde hastalarımız, hasta yakınları ve çalışanlarımızın güvenliği için bir takım tedbirler almaktayız. Sağlık Bakanlığımızın tedbirleri kapsamında sizlerin de sağlığı için sadece Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden hasta kabulü yapıyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın azami gayret göstermesini önemle rica ediyorum. Acil durumlar dışında polikliniklerimizde randevusuz hasta bakılmamaktadır. Randevu alanların aldıkları saatten 15 dakika önce hastanede bulunmaları yeterlidir. Bir de mümkün mertebe hastalarımızın refakatçi eşliğinde hastaneye gelmemelerini, gelen refakatçilerin ise hastane binası dışında hastalarını beklemelerini önemle rica ediyoruz. Muayene olmak için polikliniğimize gelen vatandaşlarımızın maske takması ise zorunludur. Lütfen muayenenizi olurken tedbiri elden bırakmayalım. Sosyal mesafe ve el hijyeni kurallarına uymayı gerekli önlemleri almayı unutmayalım. Bizler sizlerin sağlığı için burada olmaya devam edeceğiz. Unutmayın ki tedbir ve önlem de hayat kurtarır” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler: ALKÜ   hüseyinlakadamyalı  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki