Radyo TimeRadyo Time

Başhekim topu yüklenici firmaya attı

ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu tarafından dün ekrana taşınan Yeni Bölge Hastanesindeki içler acısı görüntüler Alanya kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Hastane Başhekimi Tevfik Yazan, hastanede yaşanan sorumsuzlukla ilgili “1 yıllık geçici kabul süresi boyunca hastanemizin yapımından kaynaklı her türlü arıza ve eksiklikten yüklenici firma sorumludur” dedi.
Bu haber 251 kere okunmuş.07 Aralık 2017, Perşembe - 14:45

 ATV Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, alelacele taşınan bölge hastanesinin sular altında kalan koridorlarını ve kirli tuvaletlerini, dün Alanya Kamuoyu ile paylaşmış ve bu manzaranın derhal ortadan kaldırılmasını istemişti.

 Sipahioğlu’nun haberinin ardından hastane yönetimi, dün akşam olağanüstü toplanıp sosyal medya aracılığı ile açıklama yaptı. Bu sabah hastanede basına yönelik düzenlenen kahvaltı organizasyonunda konuşan Hastane Başhekimi Tevfik Yazan, yaşanan bu duyarsızlıkla ilgili topu yüklenici firmaya attı. Yazan, “1 yıllık geçici kabul süresi boyunca hastanemizin yapımından kaynaklı her türlü arıza ve eksiklikten firma sorumludur” dedi.

 Başhekim Yazan, hastanenin görüntüsünü ekranlara taşıyan ATV Yönetim Kurulu Başkanı  Servet Sipahioğlu’nun uyarılarını dikkate alacağını belirterek, “Bu tür haberler, bizleri daha dikkatli olmaya ve daha işimize sahip çıkmaya iter. Kendisine teşekkür ederim” dedi.

 ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu ise, “Her hastane en az 1 ay süre ile bütün tadilatları ve denetimleri yapılır. Ondan sonra halkın hizmetine sunulur. Kaldı ki bundan 3 ay önce Alanya Devlet Hastanesinin bütün teçhizatları yanmıştı. Bunu da kamuoyundan gizlediler. Şu anki hastanenin zemini sularla kaplı. İleride binada çatlamalar olacak. Bizim bu elde ettiğimiz görüntüler, hastanenin ve hastanenin geleceği ile ilgili görüntülerdi. Bu eksiklikler giderilmeden apar topar siyasi emeller uğruna acil bir şekilde açılması manidar değildir. Bu vatandaşlarımıza yapılan en büyük kötülüktür. Hastane tabii ki taşınacak, ama hazır olmadan açılması son derece yanlıştır. Bu konuyu da Sağlık Bakanlığına bildiriyorum ve oradan gelecek olan müfettişlerin de incelemesini istiyorum ve sonucunda bize bildirilmesini talep ediyorum. Bu hastanenin tabanı çürük. Kaç tane taşeron değişti ve proje hatalı. Buna ilerleyen günlerde hep birlikte şahit olacağız” dedi.

 Sipahioğlu, ayrıca hastanede doğan ilk bebeğin de toz toprak içinde doğumunun gerçekleştiğini ve doktorlarında bu durumdan şikayetçi olduğunu söyledi.   

-Haberin videosu için tıklayın!

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki