Radyo TimeRadyo Time

Başkan Böcek Alanya’da muhtarla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye bürokratları ile birlikte Alanya’da muhtarlarla bir araya geldi.
Bu haber 208 kere okunmuş.07 Ağustos 2020, Cuma - 14:58

Göreve geldiği günden bu yana Büyükşehir Belediyesi tarafından Alanya’da gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren ve yeni talepleri dinleyen Başkan Böcek, Alanya’ya göreve geldikleri günden bu yana 61 milyon 85 bin 185 TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi. Başkan Böcek, Alanya için programlanan 380 milyon liralık yatırımın da 3 yıl içerisinde tamamlanmış olacağını belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, danışmanları, bürokratları, daire başkanları ve birim müdürleri ile birlikte Alanya’ya çıkarma yaptı. Temaslarına dün kaymakan, belediye başkanı ve siyasi parti ziyaretleri ile başlayan Başkan Böcek, bugün de Alanyalı muhtarlarla kahvaltılı toplantıda buluştu. Muhtarlara, göreve geldiği günden bu yana Alanya’ya yapılan hizmetleri ve yerine getirilen talepleri anlatan Başkan Böcek, yeni talep ve önerileri dinledi.

Alanya’da 4 büyük proje devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Baş Danışmanı Cem Oğuz da Nisan’dan itibaren Büyükşehir Belediyesi ve ASAT tarafından Alanya’da hayata geçirilen yatırımları özetledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’da devam eden 4 önemli çalışması olduğunu belirten Oğuz, “Alanya Hal Projesi, Türkler Katı Atık Tesisi, Alanyaspor Tesisleri ve Gülevşen Cami restorasyon çalışması devam ediyor. Bu yatırımların bedeli 227 milyon 310 bin 520 lira” dedi.

61 milyon TL’lik yatırım

Nisan’dan bugüne Alanya’da 61 milyon 85 bin 185 TL’lik yatırım yapıldığını söyleyen Oğuz, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın yol çalışmaları, Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın cadde, kaldırım, mezarlık bakım çalışmaları, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın cadde temizliği, vektörel mücadele gibi çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi. Oğuz, pandemi ile ilgili mücadelenin de aksatılmadan sürdürüldüğünü dile getirdi.

Hizmetleri anlattı

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Oğuz, aşevi yemek yardımı, sosyal kart, Halk Süt, çölyak hastalarına glütensiz gıda, hasta yatağı gibi yardımların da aksatılmadan sürdüğünü belirtti. Oğuz, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın da sulama borusu, fidan, elektrik desteği gibi yardımlarla üreticinin yanında yer aldığını söyledi. ASAT Genel Müdürlüğü’nün de içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon başta olmak üzere alt yapı çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirten Cem Oğuz, Konaklı’da 2 milyon 720 bin liralık derin deniz deşarjı çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

380 milyon TL’lik yatırım

Baş Danışman Cem Oğuz’un ardından sözlerine başlayan Başkan Böcek, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yan tarafındaki binayı Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası olarak açacaklarını belirtti. Başkan Muhittin Böcek, Alanya için programlanan 380 milyon liralık yatırımın 3 yıl içerisinde tamamlanmış olacağını da söyledi. Muhtarların asfalt, yol, durak taleplerinin hepsinin aşama aşama karşılanacağını belirten Başkan Böcek, “Bu yıl kırsaldaki bütçemiz yılbaşı itibariyle 20 milyon liraydı. Bu 20 milyon lirayı da pandemi süreci dolayısıyla 5 milyona düşürdük” dedi. Başkan Böcek sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz hepimiz sizlerle beraber 5 yıl için seçildik. 3 yıl 8 ayımız var. Bu süreçte Muhittin Böcek olarak Alanyalı hemşerilerime söz verdiğim her konu için ne gerekiyorsa yapacağım. Her zaman muhtarlarımın isteklerine kulak verip yanınızda yer alacağım”.

Etiketler: alanya   antalya   muhittinböcek  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki