Başkan Metin Dünya Çiftçi Kadınlar Günü’nü kutladı

Manavgat Ziraat Odası (MZO) Başkanı Rasim Metin, Dünya Çiftçi Kadınlar Günü’nde, tarlalarda çalışan çiftçi kadınların günlerini kutlayarak, çiçek takdim etti.
Bu haber 88 kere okunmuş.15 Ekim 2019, Salı - 16:43


MZO Başkanı Rasim Metin ve Oda sekreteri Habibe Şahin,  15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü’nde, tarlalarda çalışan kadın çiftçileri ziyaret etti.  Tarladaki çalışan çiftçi kadınların gününü kutlayan Başkan Metin, kadınlara çiçek takdim etti. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Metin şunları söyledi: “Tarımsal işgücünün yüzde 80-90’lık büyük bölümünü kadınlar oluşturmaktadır. Ülkemizde de diğer ülkeler gibi tarımsal üretimin sağlanmasında, önemli görevi kadınlarımız üstlenmektedir. Kadın çiftçilerimiz, evde çocuğunu, serada sebzesini, açık alan tarlalarda ise bitkilerini yetiştirmektedirler. Kadınlarımıza  projelerlerle ve desteklemelerle ön plana çıkarmalıyız. Uluslararası Tarım Üreticileri Derneği 15 Ekim'i Dünya Çiftçi Kadınlar Günü olarak ilan etmiştir. Dünya Kadın Çiftçiler Günü 1997 yılından buyana kutlanmaktadır. Tüm üretici, çiftçi kadınlarımızın 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum”

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki