Radyo TimeRadyo Time

Başkan Şahin Alanya’nın sorunlarını dile getirdi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, Alanya Otelciler Pansiyoncular Lokantacılar Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci ile Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp birlikte bir ortak basın açıklaması yaptılar.
Bu haber 608 kere okunmuş.29 Mayıs 2018, Salı - 13:54

 Oda başkanları adına konuşan Başkan Şahin, Alanya’da yaşanan başlıca sorunlara değindi. Şahin, yetkililerin sorunlara el atmalarını istedi.

 Oda başkanlarının adına açıklama yapan ALTSO Başkanı Şahin, geçen ay ALTSO Meclisinde gündeme getirilen bazı sorunları hatırlattı. Şahin, Kaymakamlık’ta Alanya protokolünün katılımları ile gerçekleştirilen toplantıda İskele’nin sorunlarını ele aldıklarını belirtti.

 Sahillerdeki seyyar satıcıların arttığını belirten Şahin, "Biz Alanya’nın 90’lı yıllara dönmesini istemiyoruz” diyerek, o günlerde yaşanan olayları hatırlattı. Toplu taşıma ile ilgili sorunlar hakkında konuşan Şahin, "Beldelerimizde toplu taşıma ile ilgili sorunlar var. Bunu Menderes Bey’e de yazdık. Mastır plan var demişler. Mastır plan varsa, biz göremiyoruz. Mastır planı o zaman revize etmemiz lazım. Buradan gelen talepler doğrultusunda taşıma sektörü ile revize edilip onun yapılması gerekir” dedi.

 El emeği ürünleri satışlarının yapıldığı tezgahlarda fabrika ürünlerinin de satıldığını belirten Şahin, "Girişimciliği teşvik etmek amacıyla el emeği ürünlerinin satıldığın tezgahlarda hedeflenin dışına çıkılmış durumda. Burada fabrikasyon ürünler satılıyor. Bizim burada amacımız birinin ekmeği ile oynamak değil, haksız rekabeti önlemek” dedi.

 Şahin, son olarak ruhsatsız emlakçılar ve araç kiralama faaliyetleri ilgili de konuştu.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler: ALTSO  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki