Radyo TimeRadyo Time

Başkan Türel'in 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Başkan Türel, "Dünya tarihine yön veren bir kahramanlık destanının 103. yıl dönümünü kutluyoruz. Bizlere canları ile bugünleri, özgürlüğü, bağımsızlığı, vatanımızı hediye eden şehitlerimizi şükran, minnet ve saygıyla anıyoruz" dedi.
Bu haber 297 kere okunmuş.17 Mart 2018, Cumartesi - 11:52

 Başkan Türel mesajının devamında; "Çanakkale Savaşları, Birinci Dünya Savaşı’nın akışını değiştiren destansı bir mücadele olmanın ötesinde Kurtuluş Savaşı’na ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşıdır. Çanakkale, bundan 103 yıl önce vatanın ve milletin yüce varlığına el uzatmaya yeltenenlere verilen cevaptır ve dünya durdukça hatırlanacaktır. 

 Bugün de ülkemizin güçlenmesini istemeyen dış mihraklar, bizi bölmeye, farklı yöntemlerle zayıf düşürmeye çalışıyor. Çirkin senaryolarını ortaya koyuyorlar. Görüyoruz ki Çanakkale mücadelemiz bitmedi, bugün de devam ediyor. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece başaramayacaklar. Bu millet nice destanlar yazmaya devam edecek.

 15 Temmuz’da da destan yazan milletimiz birlik ve beraberliğe ışık tutarken komplo kuranlara da büyük bir ders vermiştir. Bugün Afrin’de gerçekleştirilen Zeytindalı operasyonu da yine Türk milletinin birlik ve beraberliği ile Mehmetçiğin destansı mücadelesi ile başarılı bir şekilde devam etmektedir. Allah vatanını korumak için savaşan Mehmetçiğimize güç ve kuvvet versin. Dualarımız onlarla… 

 Yılmayacağız, durmayacağız…

 Antalya olarak, bizler Çanakkale'de ve yurdun her yerinde toprağa düşmüş şehitlerimizin anısına her zaman onurla sahip çıkıyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 2008 yılında Çanakkale’de Dev Türk Bayrağı dikerek törenle göndere çektik. Bayrağımızı göndere çekerken hissettiğimiz, tüyleri diken diken eden, kalpleri titreten o yüce duygunun tarifi yok. İşte bu yüzden her yıl ilçelerimizden yüzlerce vatandaşımızı otobüslerle Çanakkale’ye götürüyor  o milli ruhu ve duyguyu yaşamalarına vesile oluyoruz. 

 Bu duygularımızı bugün yaşadığımız bağımsız Türkiye’yi, Çanakkale’de şehit düşen 253 bin kahraman Mehmetçiğin inancı ve cesaretine borçluyuz. Yazılan büyük destan, ne zaman dara düşsek tek yürek olup birleştiğimizde başarabileceklerimizin kanıtı olarak bizlere gurur ve umut veriyor. Türk milleti, büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Çanakkale şehitlerinin hatırasına sahip çıkacak ve dünya durdukça bu hatırayı yaşatacaktır. 

 Bu vesileyle şükran ve minnet duygularımla kanlarıyla bu toprakları sulayan, bizlere vatan yapan, bağımsızlık için ölüme koşan aziz şehitlerimizin hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhları şad olsun" dedi.   

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki