Radyo TimeRadyo Time

Başkan Türkmendağ partisinin kararlarını anlattı

Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ ve Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe’yi ziyaret etti.
Bu haber 227 kere okunmuş.29 Eylül 2020, Salı - 11:28

Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu, Alanya’da kurum, kuruluş ve odalarımızı ziyaret ettiklerini, partisinin tarımsal üretme çok önem verdiğini, bu yüzden çiftçinin temsilcisi olan Ziraat Odasını da özellikle ziyaret ettiklerini belirtti.

Vatan Partisi’nin Karadeniz- Akdeniz Dostluk ve Barış Planı ve Mavi Vatan konularında planlı çalışmalar yaptığını belirten İl Başkanı Türkmendağ, Vatan Partisi’nin yaptığı çalışmalar içinde Alanya’yı ilgilendiren en önemli konunun partisinin 17 Aralık 2019 günü Abhazya Millet Meclisi ile yayınladığı ortak bildiride, Antalya genelinde üretilen sebze ve meyvelerin Abhazya üzerinden gümrüksüz ve hızlı bir şekilde Rusya’ya pazarlanması olduğunu söyledi. Bu ortak bildiri hayata geçerse üretilen ürünlerin dalında kalması veya hak ettiği değer bulmaması söz konusu bile olmayacağını anımsatan Türkmendağ, bu girişimin hayata geçmesi için önümüzdeki günlerde Abhazya’dan Alanya’ya heyetler geleceğini söyledi.

Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe de İl ve İlçe Başkanlarının ziyaretinden memnun olduklarını belirterek,  “Yaptığınız girişimleri takip edeceğiz. Yeni odamıza ziyaretinizden ötürü teşekkür ederiz. Yurt dışına ürünlerimizin ihraç edilesi noktasında ilk aşamada ürünlerimizi üretirken daha kaliteli ve ihracata uygun ürünlerin yetiştirilmesi konusunda ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Biz ilk aşamada bu sorunları çözersek ürünlerimizin satışı, ihracatı kolaylaşacak. Girdi maliyetlerimiz önemli bir durum olarak karşımızda duruyor. Bu önümüzde duran sorunları çözmek mümkün, milletçe bu zorlu süreçleri atlatacağız” dedi.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki