Radyo TimeRadyo Time

Başkan Yücel Basın Bayramını kutladı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 24 Temmuz Basın Bayramı ve basında sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümü nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.
Bu haber 252 kere okunmuş.24 Temmuz 2017, Pazartesi - 11:04

 Basında sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümü olan 24 Temmuz tarihinin Türk basınında önemli bir yeri bulunduğunu kaydeden Belediye Başkanı Yücel, tüm basın çalışanlarının bayramını kutladı. Basın- yayın organlarının halkı bilgilendirme noktasında çok önemli bir kamu görevini yerine getirdiğini belirten Başkan Adem Murat Yücel, “ Basın kuruluşları, doğru ve ilkeli görev anlayışı ile kamuoyunu bilgilendirmekte, yetkililerle halk arasında köprü vazifesi görmektedir”  dedi.

 Belediye Başkanı Yücel, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Basında sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihinin gazetecilik açısından bir milat, bir dönüm noktası olduğu inancındayım. Gazetecilerin ve basının hangi zorluklar altında haber yaptıklarını tüm kamuoyu biliyor.  Yaptıkları görev çok değerli ve çok kıymetli bir iş görev.  Bu düşüncelerle, 24 Temmuz Basın Bayramını ve Basında Sansürün Kaldırılışının 109. yıl dönümünü kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyorum.  Günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarının Basın Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki